Antalya'da tarım ve turizm odaklı projeler başlatılmalı

Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD) Başkanı Akın Akıncı, Antalya yerelinde tarım ve turizm odaklı projeler ile ilgili çalışma başlatılması gerektiğini belirtti.

Antalya'da tarım ve turizm odaklı projeler başlatılmalı

Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD) 2019 faaliyet yılı 7’nci Olağan Toplantısı Akra Hotel’de gerçekleştirildi. ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Akın Akıncı, yoğun seçim takviminin özelikle ekonomik reformların gecikmesinde en büyük etken olduğunu söyledi.

Akıncı, ''Beklentimiz 4,5 yıllık seçimsiz uzun dönem içinde en önemli gündemimiz olan ekonomik reformların hayata geçirilmesindeki kararlılık olmalıdır. Dolayısıyla iş dünyasının bu beklentilerinin kısa vadeli hiçbir siyasi hesaba takılmamasını umut ediyoruz'' dedi.

Akıllı kent teknolojileri ve sürdürülebilir kalkınma hedeflerini gerçekleştirebilecek yerel yönetim anlayışının kalıcı çözüm getireceğine vurgu yapan Akıncı şöyle devam etti.

''Önümüzdeki süreç ekonomik ve yerel kalkınma hedeflerinin gerçekleştirilebilmesi için önemli bir fırsat olmakla birlikte, kalıcı çözümlerin konuşulması ve üretimin arttırılması bakımından da çok ciddi bir dönem. Antalya yerelinde tarım ve turizm odaklı projeler ile ilgili çalışma başlatılması gerekli. Yanlış uygulamalar neticesinde kaybolan tarım arazileri ve Türkiye’nin dünyaya açılan penceresi Antalya gerek destinasyonlarıyla gerek turizm çeşitliliğiyle ve kültürel mirasıyla uluslararası arenada aktif bir şekilde temsil edilmelidir. Kent dinamikleri olarak önümüzdeki süreçte bu konuda projelerimizi ve katkılarımızı sunmaya her zaman hazırız.''

Demokratik sistemin sağlıklı bir şekilde işletilmesinin yerel yönetimlerin çoğulcu, katılımcı ve insana yönelik yeniden yapılanması ile mümkün olduğuna dikkat çeken Akın Akıncı, şunları kaydetti.

''Bu süreçte de yerel yönetimlerin Antalya’nın ihtiyaçlarına cevap verebilmeleri, çalışmalarında sürekliliğin devam edebilmesi adına iş birliklerini önemsiyoruz. Seçim süreci öncesinde Sayın Muhittin Böcek’e ve bütün belediye başkanlarımıza da sözlü olarak ilettiğimiz üzere alt yapıdan imara, eğitimden kültüre, toplu taşımadan kent planlamasına kadar, hayata geçirilmesi noktasında ANSİAD olarak her an göreve hazır olduğumuzu belirtir, seçilmiş olan bütün belediye başkanlarına tekrar başarılar dileriz.''

Toplantı konuğu Yalın Enstitü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın İpbüken de konuşmasında ''Yalın Dönüşüm ve Dünya Çapında Rekabet Edebilmek İçin Türk Sanayisini Dönüştürmek'' konusunda bilgi verdi.

ha-ber.com/Fikri Cinokur/Antalya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner323

banner320

banner321