Alanya Belediyesi Kardeşlik Tazeledi

Alanya Belediyesi’nin, Almanya-Gladbeck’le kardeş şehir olmasının 25. yıldönümü kutlama etkinlikleri haftasonu Gladbeck’te düzenlenen törenle gerçekleştirildi

Alanya Belediyesi Kardeşlik Tazeledi

31 Ağustos–3 Eylül tarihlerini içeren resmi program kapsamında Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Gladbeck ile Alanya’nın kardeşliğinin 25’inci yılı kutlamalarına büyük bir vefa örneği göstererek, Alanya’nın eski belediye başkanları Cengiz Aydoğan ve Hasan Sipahioglu’nu davet ederek Almanya’ya da birlikte gitti.

KARDEŞLİK ANLAŞMASI YENİLENDİ

Gladbeck Belediyesi'nde düzenlenen  törenle Alanya-Gladbeck kardeşliğinin 25. yılı çeşitli etkinliklerle kutlandı. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Gladbeck Belediye Başkanı Ulrich Roland’ın attığı imzalarla iki şehir arasındaki kardeşlik anlaşması yenilendi. İmza törenine Alanya eski Belediye Başkanı ve eski Antalya Milletvekili Cengiz Aydoğan ve Alanya eski Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, Gladbeck eski Belediye Başkanı Wolfgang Röken ile Dr. Henneke de katıldı. Ayrıca imza töreninin ardından Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Gladbeck Belediye Başkanı Ulrich Roland iki şehir ilişkileri ve 25 yıldır devam eden kardeşlik üzerine birer konuşma yaptılar. Gladbeck-Alanya kardeşliğinin 25’inci yılı protokolünü imzalayan iki başkan dostluk mesajları verdi.

‘DAHA İLERİYE TAŞIYACAĞIZ’

Yücel konuşmasında “Gladbeck’le 25 yıllık dostluğumuzu daha da ileriye taşıyacağız. Biz Alanya olarak hemen her konuda işbirliğimizi geliştirmek için elimizden geleni yapmaya hazırız. Gladbeck-Alanya dostluğu ile Almanya-Türkiye dostluğuna da hep birlikte katkı yapıyoruz. Biz Alanya’daki Alman komşularımızla dostça birlikte yaşıyoruz, burada da Türk kardeşlerimizin Alman komşularıyla dostça bir arada yaşadığını görmekten de çok memnun oldum. Bu durum bütün dünyaya örnek olmuştur” şeklinde konuştu. Gladbeck Belediye Başkanı Roland ise “Türk-Alman dostluğuna kapılarımızı birbirimize sürekli açık tutarak katkı sağlayacağız” dedi. Konuşmaların ardından 25. yıl anısına iki kardeş şehrin belediye başkanları pasta kestiler.

ALANYA TANITIM STANDI AÇILDI

Gladbeck’in Fransa, İngiltere, Avusturya ve Almanya’dan diğer kardeş şehirlerinin de katıldığı törende Alanya heyeti bir de tanıtım standı kurarak Türkiye ve Alanya’yı tanıttı. (Kaynak:Tourexpi)

ha-ber.com

 

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2018, 10:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner323

banner320

banner321