Teknoloji Bakan yardımcısı Büyükdede Antalya OSB`de sanayicileri dinledi

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Organize Sanayi Bölgelerinde sanayicileri dinleyerek, üretilecek çözümlerle birlikte sanayicilerle birlikte çalışmak istediklerini söyledi.

Teknoloji Bakan yardımcısı Büyükdede Antalya OSB`de sanayicileri dinledi

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Antalya OSB Başkanı Ali Bahar’ın daveti üzerine Bölgeyi ziyaret ederek sanayicilerle bir araya geldi.

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşunun (OSBÜK), Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Antalya OSB işbirliği ile Göynük’te bir otelde düzenlediği OSB Mevzuatı Bilgilendirme Paneline katılmak için Antalya'ya gelen T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Antalya Organize Sanayi Bölgesi AOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar’ın daveti üzerine, Bölgeyi ziyaret etti.

SANAYİCİLER SORUNLARINI ANLATTI

AOSB İdari Hizmet Binasında düzenlenen toplantıya Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Soner Erkek, Antalya Organize Sanayi İş İnsanları Derneği Başkanı Ahmet Kasapoğlu, Genç Organize Sanayi Derneği Başkanı Elçin Ekici Öztürk, Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hakkı Ergin Civan, Bölge Yönetim Kurulu Üyeleri ile başta Bölgenin en fazla üretim, ihracat ve istihdam kapasitesine sahip 30’a yakın firma temsilcisi katıldı.

Toplantıda sanayiciler mevzuatta ve uygulamada karşılaştıkları sorunlar hakkında detaylı bilgi verdi.

ANTALYA OSB GİBİ OSB’LER GÖRMEK BİZİ MUTLU EDİYOR

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, burada yaptığı konuşmada sanayicilerle bir araya gelmekten mutlu olduğunu söyledi. Büyükdede, şunları kaydetti.

''Hakikaten çok güzel bir sanayi bölgeniz var. İçi yemyeşil, yolları düzgün, organizasyonu düzgün, idari binaları, camileri, konferans salonları, otelleri düzgün OSB’lerimizin sayısı sınırlı. Antalya gibi güzel ve düzgün sanayi bölgeleri görmek bizleri mutlu ediyor. Ama sadece binaları yapmakla konular bitmiyor. OSB’ler ile ilgili Bakanlığımızı ilgilendiren konularda da bizler mümkün olduğu kadar bilgilenmek arzusundayız. Taleplerinizi dinlemek, çözüm üretebiliyorsak, üreteceğimiz çözümlere birlikte çalışma fırsatı bulmak istiyoruz.''

AESO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar da Bakan Yardımcısı Büyükdede'nin ziyaretinden dolayı memnun olduklarını belirtti. Bahar, şöyle konuştu.

''Sanayimizin ve sanayicilerimizin sorunlarını böylesine samimi bir ortamda dile getirebilmiş olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Sayın Büyükdede ile OSBÜK nazarında sürdürdüğümüz çalışmalar kapsamında çok kez bir araya gelme fırsatımız oldu. Konuları ele alış biçimine ve hassasiyetine birçok kez şahit oldum. Dolayısıyla bugün burada sanayicilerimiz tarafından talep edilen ve önerilen her konunun hassasiyet ile ele alınacağına ben kefilim. Sayın Büyükdede’ye bu samimi ve çözüm odaklı yaklaşımı için teşekkür ediyoruz.''

ha-ber.com/Fikri Cinokur/Antalya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321