''Dönersem Fenerbahçe'de oynarım''

NBA'de Los Angeles Clippers forması giyen Hidayet Türkoğlu, Türkiye'ye geri dönmesi halinde Fenerbahçe'de oynamak istediğini söyledi.

''Dönersem Fenerbahçe'de oynarım''

 
''Dönersem Fenerbahçe'de oynarım''

NBA'de Los Angeles Clippers forması giyen Hidayet Türkoğlu, Türkiye'ye geri dönmesi halinde Fenerbahçe'de oynamak istediğini söyledi.

NBA'da uzun yıllar ülkemizi temsil eden Hidayet Türkoğlu, 2015 Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda (EuroBasket 2015) İspanya, Sırbistan, İtalya, Almanya ve İzlanda ile B Grubu'nda yarışacak Türkiye'nin, turnuvadaki şansını değerlendirdi.

Milli takımın zor bir gruba düştüğünü dile getiren Türkoğlu, şöyle devam etti:

"İnanıyorum ki genç arkadaşlarımız iyi bir sonuç elde edecektir. Grup olarak kağıt üzerinde hiç şans verilmeyen bir ülkeyiz. Ama biz her zaman mücadele eden ve son saniyeye kadar maçı bırakmayan bir ekip olmuşuzdur. Tek şanssızlığımız bu yıl Ömer Aşık'ın sakatlığından dolayı gelmeyecek olmasıdır. Ama onun yerini dolduracak, yokluğunu hissettirmeyecek arkadaşlar bu şampiyonada ellerinden geleni yapacaklardır. Ben ağabeyleri olarak onları destekliyorum. Ülke olarak onlara sahip çıkmamız gerekiyor."

'1000'ler Kulübü'ne girmek istiyor'

Türkiye Milli Takımı'nı, 2014'ün mart ayında bırakan Türkoğlu, NBA kariyerini başarıyla noktalamak isteğini belirterek, şunları kaydetti:

"Bin maç hedefim var. Türk spor tarihinde bir ilki başarmak istiyorum. NBA'de bin maç oynayan ilk Türk olmak istiyorum. 3 maçım kaldı. Çünkü insan kariyerinin sonlarına geldiğinde bu tarz başarılar elde etmeden basket hayatını noktalamak istemiyor. Benim tek hedefim bu. Kariyerimin yavaş yavaş sonuna doğru geldiğimin farkındayım. Yaşım 36 oldu. 15'inci senemi bitirdim."

'Dönersem Fenerbahçe formasını giyerim'

Sonrasında Türkiye'ye dönebileceğini ifade eden Türkoğlu, "Ben her ne kadar Efes Pilsen'de büyüyüp belli başarılar elde ettiysem de çocukluğumdan beri büyük bir Fenerbahçe taraftarıyım. İster istemez oraya karşı bir sempatim var. Türkiye'ye basketbol oynamak için dönersem Fenerbahçe formasını giyerim" diye konuştu.

Hedeflerine ulaştıktan sonra basketbolda yöneticilik yapmak istediğini vurgulayan Türkoğlu, Türkiye Basketbol Federasyonu'na yönetici olarak geleceği haberleriyle ilgili olarak da şunları söyledi:

"Henüz net bir teklif gelmedi. Ama basketbolu noktaladığımda, basketbolun yöneticilik tarafına geçmek istiyorum. Uzun yıllar milli takımda görev yapan bir insan olarak böyle düşünmeleri beni mutlu etti. O ekibe dahil olacağım ya da olmayacağım diye bir şey söyleyemiyorum."

ha-ber.comGüncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2015, 18:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321