Berlin Open Tekvando , Olimpiyat oyunlarını aratmadı

Almanya'da başkent Berlin'in Wedding İlçesi'nde Erika Hess Spor salonunda düzenlenen 18. Uluslararası Berlin Open Tekvando turnuvasına başta Almanya olmak üzere Dünya'nın değişik 38 ülkesinden toplam 139takım, 1140' sporcu iştirak etti.

Berlin Open Tekvando , Olimpiyat oyunlarını aratmadı
HABERİN GALERİSİ
Berlin Open Tekvando

Berlin Open Tekvando

Berlin Open Tekvando , Olimpiyat oyunlarını aratmadı

Almanya'da başkent Berlin'in Wedding İlçesi'nde Erika Hess Spor salonunda düzenlenen 18. Uluslararası Berlin Open Tekvando turnuvasına başta Almanya olmak üzere Dünya'nın değişik 38 ülkesinden toplam 139takım, 1140' sporcu iştirak etti.Hafta sonu iki gün süren ve 10 minder üzerinde yapılan karşılaşmaları toplam 60 hakem yönetti. Sporcular müsabakalarda kıran kırana mücadele ederken, salonu dolduran seyircilere heyecanlı dakikalar yaşattılar.

Türkiye'den Kayseri Talasgücü Belediye Spor Kulübü olarak 6 kişilik Sporcu kafilesi ile gelen 2 Dünya, 4 de Avrupa şampiyonluğu olan Hayri Temel Alper, Enver Nazlı, genç bayanlarda Begün Sezgin, Hatice Sena Nazlı, Gülşen Ankara Kuyulu ve hakem olarak gelen Recep Başkan, müsabakalarda büyük başarı elde ederek, Kayseri'ye madalyayla döndüler.  18. Uluslararası Berlin Open Tekvando turnuvasına kulüpler sporcularını Avrupa'dan otobüslerle akın akın getiriyorlar Turnuva her yıl daha da büyüyerek Berlin'e adeta Olimpiyat havası yaşatıyor. Berlin Open Tekvando turnuvası, minikle, yıldızlar, gençler bayanlar ve büyükler olmak üzere beş kategoride yapılıyor. Sporcular Tekvando adına iki gün boyunca bütün yeteneklerini gözler önüne seriyorlar.    


 
Berlin Tekvando Federasyonu Başkanı Gültekin Özçifçi, turnuva hakkında yapmış olduğu açıklamasında şöyle konuştu, “Her yıl rekor üstüne rekor kırıyoruz. Dünyanın sayılı turnuvaları arasında gerek katılım gerekse kalite bakımında üstünlük sağlıyor. Turnuvamıza sporcular dünya ve Avrupa şampiyonlukları öncesinde burada rakiplerini tanıma ve kendilerini deneme şansı buluyorlar “dedi.  


  
Turnuvaya katılan Almanya ve Avrupa'da yaşayan çok sayıda Türk sporcuları muhtelif kulüplerden katıldıkları karşılaşmalarda büyük başarı elde ettiler.  Takımlar arası sıralamasında birincilik kupasını Danimarka kazanırken, ikinciliği ve üçüncülüğü Almanya, dördüncülüğü Belçika ve beşinciliği İspanya kazanmış oldular.    ha-ber.com/Orhan Önaldı
Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2018, 08:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321