Banzai Spor Kulübü Yine Tarih Yazdı

2019 Almanya Gençler ve 21 yaş altı Karate Şampiyonası, Erfurt’da düzenlendi. Şampiyonaya ferdi ve takımlar halinde Almanya eyaletlerinden 2347 kulüpten 823 sporcu katıldı. Şampiyonaya Berlin’den katılan Banzai Spor Kulübü kazandığı madalyalarla yine tarih yazdı.

Banzai Spor Kulübü Yine Tarih Yazdı

Şampiyonada Banzai Spor kulübünden milli sporcu Seden Bugur, 48 kg’da geçen sene elde ettiği Almanya şampiyonluğunu tekrarlarken en başarılı sporcu olma ünvanını kazandı. Selin Işık ise 61 kg 21 yaş altı büyükler kategorisinde bir ay önce elde ettiği Şampiyonluğu tekrarladı. Banzai Spor Kulübü Genç Kız Takımı sporcuları Seden Bugur, Charleene Tsoucalis ve Michelle Süss geçen sene elde ettikleri üçüncülükten sonra bu yıl gençler kategorisinde ilk kez Almanya Takım Şampiyonu oldular.

21 yaş altı kategorisinde ise 75 kg’da Eddi Münchow ikincilik elde ederken, takım bayanlarda (Selin Işık, Neslihan Aktaş ve Gina Marie Mauer) gümüş madalya kazandı. Bayanlarda 68 kg’da Neslihan Aktaş ve genç kızlar kategorisinde 59 kg’da Charleene Tsoucalis bronz madalya elde ettiler.

Toplamda 3 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya kazanan Banzai Spor Kulübü, Almanya Gençler ve 21 yaş altı Karate Şampiyonası Büyükler kategorisinde bir ayda elde ettiği zaferle en başarılı kulüp oldu.

ha-ber.com/Esra Türkel

Fotoğraf: SC Banzai Spor Kulübü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321