banner216
SIRA RUSYA'DA. SURİYE KRİZİ ESKALE ETMEKTE
"PKK / PYD ye karşın mücadele" başlığı altında iyi kamuflanmış Suriye savaşı eskalasyon noktasında. Petrol kavgasında en ufak barışçıl & diplomatik bir çözüm görünmemekte. Şehit haberleri son bulsun diye umut edenler maalesef halay kırıklığına terk edilmiş durumda. Recep bey, kriz bölgesindeki şahsi güç artımı ve kaçak petrol üzeri sürdürdüğü maddi çıkarları uğruna her şeyi göze almış durumda. Suriye savaşın bedeli sadece güneydoğu Anadolu’da yaşayan Türk sivil toplumuna değil, bütün ülkeye ciddi finansal zararlar vermekte olduğunu hükümet ve yandaş medya kasıtlı olarak gözlerden ırak tutuluyorlar. Türkiye sınırları içinde patlayan bombalar ve can veren sivil toplum sayısı haber bültenlerinde ya hiç verilmiyor ya da sayılar manipüle edilip, az gösterilmekte.

HEDEF MANBIC BÖLGESİ
Recep Bey’in asıl hedefi, Afrin sonrası Idlib ve nihayetinde Manbic bölgesini ele geçirmek. Manbic ABD'nin merkez Üssü bulunduğu yerdir. ABD için bu bölge, Suriye üzeri oynanan askeri oyunda hem lojistik hem de Operarif ana bölgedir.
Aynı zamanda NATO'nun da ambar olarak kullandığı müşterek kullanım alanıdır. Recep Bey’in ABD ve NATO'ya "O BÖLGEYI TERK EDIN" diyebilmesi için mutlaka bildiği bir alternatif çözüm veya güvendiği başka bir ortağı olmalıdır diyenler haklı. Ortağın adı Putin.

SIRA RUSYA'DA
Manbic, Rus savaş uçaklarına gerçekleşen saldırı sonrası, Putin’in de menziline düştü. Bölgede iki cephe oluşan NATO ülkeleri ve esen buz hava eskalasyon noktasına. Geçen pazar günü cihatçı terör miliz HAYAT TAHRIR AL SAM tarafından Rus savaş uçağı vuruldu. Aynı gün 1 tankımız imha edildi ve maalesef 5 şehit verdik. 
Trump, son gelişmelere binaen her ne kadarda o bölgeden çekileceğiz mesajları verse de ISID' ve ÖSO terör örgütlerine sürdürdükleri askeri mücadeleye devam edeceklerini açıkladı. 

ABD- RUSYA SAVAŞI HAZIRLIKLARI
Rusya NATO' ya sırt çevirebilir endişeleri büyüyor. "US MILITARY- THINKTANK RAND CORP." nin raporunca, ABD animasyon üzeri haftalardır senaryolar canlandırıp muhtemelen Rusya'ya karşı çıkan bir savaşta nasıl müdahil olabiliriz diye çalışmalar yapıp eskalasyon durumuna hazırlıklar yapıldığı açıklandı. Ancak, gerçek statüler ve veriler üzeri yapılan tüm animasyonların vermiş olduğu sonuçlar, NATO ülkelerini dehşete düşürdü. Rusya'ya ait Avrupa’nın doğusunda bulunan 27 ağır silahlı taburu gözü önünde bulundurarak, Rus ordusu doğu Avrupa’dan başlayarak, iki ayrı strateji üzeri çok kısa zaman içinde Avrupa'nın doğu bölgesini ele geçirir raporu açıklandı. Dipnot: o bölgede NATO genelinde sadece 12 tabur bulundurmakta. 

İNGİLİZ ORDUSU HAZIRLIKLI
Rusya'nın Suriye krizinde NATO'ya karşı tutumunu değerlendiren İngiliz Ordusu Komutanı Nicolas Carter, ocak ayında İngiliz ordusu bütçe görüşmeleri kapsamında yapılan röportajında DAILY MIRROR haber ajansına bariz temyizde, Rus ordusunun Avrupa’nın barışçıl birlikteliğine son derece ciddi tehlike sarf ettiğini vurguladı. 
Silahlı kuvvetler araştırma komisyonu merkezinde ayrı bir konuşmada bulunan Carter, Rusya'nın diplomatik kanallardan tamamıyla ayrılıp ayrılmaması bahisinden ziyade, ancak NE ZAMAN sorusu söz konusu olduğunu açıkladı. 

İSRAİL MÜTEŞEKKÜR
Kuşkusuz Suriye savaşında en kârlı çıkan lobilerden bir tanesi de silah lobisi sonrası elbet yine Israil ve Rothschild ailesidir. Recep bey ile New York'ta yeni kredi kriterleri kapsamında yapılan sözleşmelerde Israil'in en önemli şartı, Suriye'de Rothschild ailesine sahip olan merkez bankası açılmasıydı. Hatırlatmak isterim: Dünyada Rothschild ailesine ait merkez bankasının bulunmadığı son 4- 5 ülke kalmıştı! Libya, Küba, Afganistan, Iran ve Suriye. Son olarak 11 Eylül terör kumpası üzeri Irak ele geçirildi ve keza o ülkede de bugün merkez bankası bulunmakta. Suriye savaşı kimlerin cebini doldurmakta olduğu ortada arkadaşlar. 

HER ŞEYİN BEDELİ VARDIR ELBET
Bu savaştan tek 1 Türk vatandaşı ekonomik gelir & çıkar & kâr veya zerre hayır görmemiştir. Görmesi de mümkün değildir. Ne Türk vatandaşı nede Türkiye Cumhuriyeti. Ancak çok ağır bedeller karşılığında bazı lobiler ve şahıslar Suriye savaşı sayesinde güçlerine güç, paralarına para katmaktadır. Elbet er ya da geç bunun da Bedeli olacaktır!
Saygı ile selamlar.

Çağdaş Akyıldız

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner309

banner310

banner311

banner312

banner313

banner174

sanalbasin.com üyesidir