banner269
SEN MEMLEKETİ KAÇA SATARSIN?

“Yav uzat hele elini “derler ya kurban pazarında. Sonra adam der 500, sen başlarsın 300’den, dört yüze biter iş.

Ya da saat akşamın bir vakti hava kararırken gidersin pazara “Akşam pazarı ablaaaaa” nidaları ile karanlıkta seçilmiş ezik domatesleri ucuza alırsın da, iki tarafta mutlu döner evlerine hatırladın mı?

Şimdi seçim zamanı ve ortaya çıkan adayları dinliyorum bazen gülerek.

Benden diyor, bir ikramiye, öteki durur mu benden de iki diyor, karısının kolundaki bilezikleri bozdurup ta verecekmiş havalarında.

Yani sizin karşınıza ekonomiyi düzeltirim, işsizliği çözerim projeleri ile gelen yok doğru dürüst.

Hükümet dese, 15 senedir ne yaptın ki şimdi ne yapacaksın diyeceğiz. Borç üçe katlamış döviz almış başını gitmiş konuşacak yerleri yok. Emekliye iki ikramiye deyince muhalefeti de bu kulvara çekti, karşılıklı verme yarışına girdiler. Cepten bir şey veren yok tabi ki, faizle borç alıp torunların geleceğini harcayanlara ne diyeyim şimdi.

Asgari ücretli ne kadar zam için, emekli ne için veya devlet memuru kaça satar memleketini. İşte siyasetçiler size bu seçmenin memleketi satılıktır gözü ile bakmıyorlarsa, karşınıza bu bataktan çıkma projeleri ile gelirler. Şimdi sizde seçim sürecinde, oy için gelen siyasileri dinleyin. Eğer yapacaklarını değil de sadece bol keseden dağıtacaklarını anlatıyorsa kovun gitsin.

Birde bazı siyasilerin çocuklarını denesek diyorum yönetimde. Bebeler daha küçük yaştayken milyoner oluyorlar. Biz seçmen olarak bugüne kadar hep babalara geldik, birde çocuklar yönetse de görsek iyi olmaz mı sizce de? Çocuk mu çok başarılı, yoksa şerefsizin babası mı hırsız, anlardık hep birlikte!

Açlığa dayanırsınız da bu kadar haksızlığa göz yumarak oruç tutmak zor olacaktır.

Tüm İslam alemine hayırlı Ramazanlar ….

Ender Özerdem

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner309

banner310

banner311

banner312

banner313

banner174

sanalbasin.com üyesidir