SEÇİM ÖNCESİ BAŞARI HABERLERİ ARTTI

SEÇİM ÖNCESİ BAŞARI HABERLERİ ARTTI

Seçim öncesi başarı haberleri arttı.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu açıkladı: PYD’li teröristler silahlarını teslim edip Menbiç’ten çekilecek. 

Ne zaman çekilecek? 
Çekilen bölgeye Türk Askeri girecek mi? 
Gibi soruların cevabı yok. 

PYD konusunda Türkiye’yi defalarca kandıran Amerika, diğer taraftan Rusya ve PYD ile birlikte Suriye’nin petrollerini paylaşmak için bir anlaşmaya daha dün imza attılar. 

İki düşman ülke, Amerika ile Rusya, her alanda karşı karşıya geliyor, ama iş Suriye’nin petrollerini paylaşmak olunca PYD’de ortak ederek, petrolün Suriye’den çıkarılması için mutabakat sağlıyorlar. 

Üstelik bu anlaşma bizim Dışişleri Bakanımız Amerikan dışişleri bakanı ile görüşürken yapılıyor. Türkiye düşmanı terörist PKK/PYD’nin Amerika ve Rusya ile petrol anlaşması yaparak sürekli bir petrol gelirine kavuştuğu Seçim öncesi Türk halkından gizleniyor, “PKK Menbiç’ten çıkacak” diye asparagas başarı haberi pompalanıyor. 

Suriye'de yıllardır devam eden savaş çıkaran emperyalist ülkeler, zengin petrol yataklarını nasıl paraya çevireceklerinin hesabını yapıyor. 

Amerika ve Rusya Türkiye düşmanı terör örgütlerini maşa olarak kullanıp, Suriye’nin zengin petrol yataklarına el koymuşlardı. Sorun ise petrolün nasıl sevk edileceği idi.  Sevkiyatı konusunda iki emperyalist ülke çıkmaza girmişti.

Suriye'nin en zengin petrol kaynakları Suriye’nin Deyrizor kasabasında. Bu kasaba ise PKK/PYD işgali altında. 

Rus subaylar ile bir araya gelen PKK/YPG'li teröristler, Amerika’nın onayı ile Amerika adına “PETROL SEVKİYATI” anlaşmaya imza attılar.
Anlaşma uyarınca Deyrizor'un kuzey tarafında iki taraf arasında bir petrol sevkiyatı ve Lojistik destek için bir koridor açılacak. Bölgede çatışma olmayacak, petrol geçişine izin verilecek. Tabii ki PKK bu geçişten kendi payına düşen parayı da alacak. 

Bizimkiler seçim kazanmak için “Menbiç’i, kurtardık, seçim öncesi KANDİL’e Türk bayrağı dikiyoruz” nağraları atarak Türk halkını uyutmaya devam ederken, Türkiye düşmanı PKK Amerika ve Rusya ile bir masaya oturmuş, uluslararası anlaşmaya imza atıyor, terörizmin finansman kaynağını güvence altına alıyor...

Dr. Ahmet Güler 

YORUM EKLE

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321