banner216
SAYIN ERDOĞAN “SEN CUMHURBAŞKANISIN”
 
Dün açıklama yaptı, dinledim dediklerini. "Şimdi Artık Partili Olmayan Bakanlarımızla Bir Kabine Oluşturuyoruz"
 
Tamam dedim kendimce.
 
Aradan bir gün geçti, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan pazartesi günü açıklanacak ilk cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin yeni kabinesine ilişkin soru üzerine "Sizin ters köşe olmanız için, Bakanlar Meclisten de olabilir, neden olmasın." yanıtını verdi.
 
Şimdi siz kendinizi yabancı yatırımcı ya da yerli bir iş adamı yerine koyup iki dakika düşünün. Memlekette bazıları ters köşe olsun diye sürpriz yapabilecek bir Cumhurbaşkanı var. Yatırım yapar mısınız böyle bir ortamda.
 
Cumhurbaşkanımız açıklama yapıyor “Yeni atanacak Bakanlarda aranan ehliyet, liyakat olacak. Ehliyeti ve liyakati öne çıkarmak suretiyle yeni döneme girmiş olacağız” diye.
 
Seksen milyonluk Memlekette enerji bakanlığına layık tek adamı sizin damat mıydı diye kim soracak ki bu ülkede. Ehliyetli olduğu için mi bakan yaptınız kendisini.
 
Başbakanlığa Davutoğlu ve Yıldırım aday gösterilirken de mi liyakat vardı.
 
Cumhurbaşkanı bir laf konuşurken yanlış anlaşılıp ta ekonomiye zarar vermemek için iki defa düşünür başka ülkelerde. Bizimki de ters köşe yaparım belki diyor.
 
Bir ülke böyle yönetilmez. Ters köşe yapmak istiyorsa bir yetkili önce istifa edip, özel hayatında böyle açıklamalar yaparsa daha iyi olur bence.
 
Şimdi her ay milyarlarca TL borç bulması gereken bir ülke, sadece 2018 yılında 160 milyardan fazla borçlanma yapamazsa krize girecek bir ülke ve ters köşe yapabilecek bir Cumhurbaşkanı!
 
Benim bu duruma diyecek lafım yok, böyle rahatlıkta görmedim dünyada.
 
Yetkililerden tek bir ricam olacak. Kendisini arayıp uygun bir dille anlatın ve deyin ki “Sayın Erdoğan sen Cumhurbaşkanısın, ekonomiye zarar vermeyecek şekilde konuşmalısın “
 
Zaten Merkez Bankası veya faiz ile ilgili ters köşe yapacak bir açıklamada bulunursa Cumhurbaşkanım, rakip topu doksana takar, benden söylemesi!
 
Kısacası ülke yönetecekseniz, ters köşeli işler yapmayacaksınız.
 
Yazdıklarım hayal ürünüdür, ciddiye almayın lütfen ….
 
Ender Özerdem

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir