banner216
RECEP BEY'E İHTİYACIMIZ VAR

Yeni yılın ilk birlikteliğimiz de öncelikle 2018'in aklın, sağduyunun hâkim olduğu, kardeşliğimizi ve bir arada yaşama arzumuzu pekiştirdiğimiz, ülkemize ve tüm insanlığa huzur, mutluluk, özgürlük, adalet, barış, refah ve bereket getiren bir yıl olmasını diliyor, herkesin yeni yılını cani gönülden kutluyorum.

Değerli arkadaşlar,
Yeni yıla gireli henüz iki gün oldu. Ancak bu kadar kısa zaman sarfı içinde hükümet sağ olsun, ürettikleri malzeme bolluğundan rahat 4 perdelik bir komedi gösterisi çıkar. Gerek yerel ve yurtdışı medyayı gerekse sosyal paylaşım sitelerini mercek altına alarak, naçizane önem taşıyan haberleri kendime küçük bir kâğıda dipnot alarak, bir "ayakkabı kutusunda" biriktirdim. Bu sabah o kutu açıldı. Haftalık haberleri Toparlama maksadıyla notları masaya sergi yapıp, her birini tekrar bir bir gözden geçirdim ve şu kanaate vardım ki ... biz aslında Recep Bey’e müteşekkir olmalıyız! Kesinlikle! Allah uzun ömürler versin. Versin ki biz sağlıklı ve neşeli kalalım. Zira mutlu hayatın sırlarından birisidir gülmek. İnşallah bu son senesinde de bizleri bol bol güldürür ilahi.

Haberleri gözden geçirdikçe, ciddi bir gülme krizine giriyorum. Bende film Koptu. Öyle böyle değil. Okudukça gözümde haberin içinde yer alan o "figüranlar" canlanıyor, canlandıkça gülüyor, güldükçe gözlerimden yaş geliyor.

Baz aldığım konulara bakarsanız aslında dövünerek ağlanacak hususlar. Iki günlük gelişmeler kapsamında biriken haberlerin sadece iki üç tanesi:
HÖH, KHK, Abdullah Gül Fetocu, Gülen kaçırma operasyonunun mahkemesi, damda Noel baba harekâtı vs. vs.

HÖH
Halk özel Harekât ... bak sen hele. Özel'i de var birde.  (E ÖZEL TABİİ- SEN O HÖH TİPLERİNE BİR DAHA BİR GÖZ AT. HERBİRİ TAM TEŞEKKÜRLÜ ÖZEL) ah o düşmanın gözü kör olsun. Suriye kriz bölgesinde "görev" görmüş bir "arızalı" ne yazık ki sağ sağlim tekrar ülkeye dönmeyi beceriyor ve ilk işi- ola ki "BİRİLERİ" tekrar kontrollü bir darbe yapar, tedbirsiz yakalanmayalım maksadıyla bir sivil toplum örgütünü kuruyor. Önlem alındığına göre, anlaşılan bir darbe daha yolda herhalde. E malum ilk "DARBECİK'TE" gökte uçan iki jetleri terliklerle kovalama mecburiyetinde kaldı kahramanlar. Allah'tan adamların kolları güçlüydü de o terlikler jetleri yakaladı. Birileri de tankları süpürge sopasıyla durdurmuştu. Eeee Artık ÖHÖHÜMÜZ var. Tam donanımlı Recep koruma ordusu.
İşin aslımı? Üç beş eğitim ve deneyimsiz geri zekâlıları sokak / kahve köşelerinden toplayıp ellerine birer silah .. Birazda gaz verdin mi ... tamamdır. Maksat muhalif halkın gözünü korkutmak. Sokakları, cahil zorbalarla doldurup kontrol altına alma düşüncesi. Tabiri caizse, sakın bir daha sokaklara dökülmeyin, zira birlikten güç doğurur bizi çıkmaza sokarsınız. Orasını anladık anlamasına da ... tiplere baktığın da ... yani korkmak istiyorum, zorluyorum da kendimi .. İnanın büyük çaba sarf ediyorum ama nafile ağa. Tipleri gördükçe kopuyorum.

ÖRNEK BUYRUN
Geçen yine bir dangalak sosyal paylaşım da kısa bir klip çekip internete vermiş. Üzerinde eşofman, sanırım mutfakta çekmiş videoyayı ...
(Tabii- HÖH ulan bu ... ne sandın? adamda operasyon / harekât santral merkeze gerek yok, bunlara her yer merkez) neyse, elinde silah. Sallıyor bizim HÖH'cü .. EYYY HALKIM ... (zaten orda koptum) BİR DAHA DARBE MARBE OLURSA HEPINIZI diye zırvalıyor tavuk. İzledikçe gülüyorum. HEPİNİZ GELİN LANNN diye final yapmış Malkoçoğlu. Yahu Aynı oksijeni tüketiyoruz ama ..., ona artık nasıl bir etki yapıyorsa, klinik vakaa?!

Bu nedir aslında biliyor musunuz?
İçgüdü! Allah insanlara temel içgüdüleri vermiş.
Bunlar nedir? Yemek, İçmek, Uyumak, Cinsel ihtiyaç ve sosyal takdir yani Ego tatmini. Bu insanlarda ne yazık ki sonuncusu noksan olur. Hayatlarında Başarısızlardır, muhtemelen maddi sıkıntılı ve ailesi / çevresinde pek kala alınmamış, hatta kendisiyle alay edilmiş bir mağdur. Adamcağız, ard niyetli menfaatçi birilerinin buna biraz gaz vermesiyle birden BENDE ARTIK ... diye kendisini tamamen kayıp etmesidir. Labil. Karakteri zayıf, okumamış cahil insanlar. HÖH'te bana 1 akademisyen, avukat, doktor, öğretmen, gazeteci veya bir iş sahibi aile babası gösterin ...!?

DAMDA NOEL BABA HAREKATI
Ne dim ? Aklıma geldikçe ..... ! Noel Baba’dan cevap gelmiş: videoyu izleyen Noel Baba bulunduğu Antarktika’da konuya ilişkin hemen basın toplantısı düzenledi. Evet evet, Biz Hepimiz ordaydık. Damdan Iman çağrısında bulunan beyefendi gayet inandırıcı olduğundan dolayı, Noel babanın kendisi ve yanında çalışan elfler, troller ve geyikler tez zamanda bu hediye dağıtma ve nakliye sektörüne son vereceklerini ve ilk fırsatta Haca gideceklerini açıkladı. Bundan sonra adını Noel Baba değil, Abuzer Kadayıf olarak değiştireceğini ve türkü söyleyerek geçinimini sağlayacağını esefle vurguladı.
(Halaa gülüyorum)

FETÖCÜLER NERDE?
Başka bir vakaa ... Beştepe sarayında muhtarlarla toplantı tutan Recep Bey, konuşma esnasında ortaya retorik bir soru atar: EYYYY FETÖCÜLER NERDESİNİZ? muhtarların arasından ses gelir ... EEE BURDAYIZ REİS! salonda önce şaşkınlık sonra kahkaha tufanı. Kitle aynı kitle.

KHK
Bir de biz kandırıverirsek, Allah muhafaza. Darbe oyunuyla milleti sokaklara dökerek masum askerlerimizi katleden gambaz yobazlar, milli iradeye değil, yegâne Recep Bey’e sahip çıktılar. Recep bey, Yahudi icadı bir cep telefonundan halkı sokaklara çağrı, sivil toplumu can riskine soktu ve kendisi saklandığı yerden nutuk attı. Fetöcü askerlerden arınma ve Halkın gözünü korkutma operasyonu olarak tanımlanan bu gösteride 100 ün üstünde masum sivil ve sayısız askerlerimiz can verdi. Vatan haini Katilleri hükümsüz kaldı. Bu devlet tarafından anarşiye açık bir davetiyedir! Savaş ilanıdır. Öyle ya, mademki sokaklarda belirsiz sivil kişiler silah taşıyabiliyorsa, bende gayet doğal olarak nefsimi müdafaa edebilmem için, silahlanmam gerekir. O varlıklar hangi yasadışı hakka sahipse, bize de en az o kadar sahibizdir. Polis değil, görevli değil, asker değil. Sivil halk!

ABDULLAH GÜL FETÖCÜ
Çok banal. Maksat yegâne gündemi değiştirmek.
ABD'de süren Reza Zarrap ve Gülen Kaçırma operasyonunun davaları ve mahkeme sonuçları her hâlükârda duyulacak kardeşim. Boşuna kürek atmayın. Yazık, Adamcağız kılıktan kılağı girdi be. Malzeme olmaktan adamda ne şahsiyet kaldı ne profil. Dün Muhafazakâr Müslüman, bir ara Milliyetçi, şimdi FETÖCÜ, yarına artık Allah kerim bakarsınız meğer Uganda Cumhuriyet’inin istihbaratından çıkabilir garibim. Gül efendi, Sabah uyandığında ilk işi sanırım evvela Recep beyi arayıp, bugün hangi senaryoda ne rolü oynuyorum diye soruyordur.

Sağ olun Recep Bey. Son yılınız 2017 de mazlum kadronuzla son derece komik, eğlenceli bol kahkahalı bir yıl hediye ettiniz. Nice stand up gösterilere sayısız ve benzeri bulunmaz malzeme kattınız. Bu ülkeye makamına laik endamlı bir Cumhurbaşkanı olamadınız ama, büyük bir komedyen ve senarist olarak tarih kitaplarında yeriniz rezervli, emin olun.

Allah sizin eksikliğinizi göstermesin.
Charlie Chaplin'nin sözleriyle ...
GÜLMEK EN GÜZEL EYLEMDİR!

Tebessümünüz bol olsun arkadaşlar.
Saygı ile selamlar.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner309

banner310

banner311

banner312

banner313

banner174

sanalbasin.com üyesidir