Eyalet Uyum Bakanlarından, İçişleri Bakanı Horst Seehofer’e tepki

Bavyera Uyum Bakan Emilia Müller: Entegrasyon Almanya’nın gelecekteki yaşana bilirliği konusunda önemli bir sorundur.

Eyalet Uyum Bakanlarından, İçişleri Bakanı Horst Seehofer’e tepki
Eyalet Uyum Bakanlarından, İçişleri Bakanı Horst Seehofer’e tepki

Bavyera Bakan Emilia Müller: Entegrasyon Almanya’nın gelecekteki yaşana bilirliği konusunda önemli bir sorundur.

Kongre sonunda yapılan basın toplantısında, Seehofer’in sözlerinin yanlış olduğu vurgulandı.

Almanya’da Bavyera Uyum Bakanı Emilia Müller’in başkanlığında gerçekleştirilen 13.Entegrasşyon Bakanlar Konferansı ( ıntMK) Nürnberg’de sona erdi. Entegrasyondan sorumlu bakanlar ve senatörler, uyum konularında güçlü bir sinyal yolladılar ve bu yılki, “Entegrasyon-Oryantasyon (Yönlendirme-Kılavuzluk Etme) Yoluyla Uyum “sloganı önerisini oy birliği ile kabul ettiler.UYUM, ALMANYA`NIN GELECEKTE YAŞANABİLİRLİĞİ
Bavyera Uyum Bakanı Emilia Müller, “  Entegrasyon, Almanya’nın gelecekteki yaşana bilirliği konusunda önemli bir sorundur, sosyal barış sadece başarımıza değil, aynı zamanda gelecek nesillerimize bağlıdır diye konuştu “Kongrede, göçmenlerin başarı şansı da değerlendirilerek, barışçı ve açık fikirli yaşanırsa başarı olabilir denildi.  Göçmenlerin, dil, iş ve yaşam, ayrıca erkekler ve kadınlar arasındaki eşitlik gibi yasalarımız ve değerlerimizi kabul etmeleri gerekir görüşü benimsendi.

Hamburg İş ve Sosyal işler Aile ve Entegrasyon senatörü Melanie Leonard,” Bu yıl yeniden, iş piyasasında entegrasyonu kolaylaştırmak için önemli kararlar aldık “dedi.

BASIN TOPLANTISI
Kongre sonunda yapılan basın toplantısında, Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer’in “İslam Almanya’ya ait değildir “sözlerine cevap veren Baden Württemberg Sosyal ve Entegrasyon Bakanı Manne  Lucha  „Almanya’da 4 Milyon Müslüman yaşamakta. Hepsi bizim toplumun birer parçası. Seehofer’in bu söylemleri kışkırtmadan başka hiçbir işe yaramaz “dedi.

Seehofer’e göndermede bulunan Hamburg Sosyal Senatörü Melanie Leonhard (SPD), „Seehofer’in kendi adına değil, bir bakan olarak hangi din olursa olsun tüm Almanlar adına konuşmasını tavsiye ediyorum. Alman Anayasası din özgürlüğünü garantilemektedir “dedi.
NRW Aile, Göçmen ve Entegrasyon Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Dr. Joachim Stamp’da (FDP) „Horst Seehofer Almanya’nın yeni İçişleri ve Bayındırlık ve Yurt Bakanı’dır, yani yurdumuzda yaşamakta olan 4 Milyon göçmenin güvenliğinden sorumludur. Yaptığı konuşma ile hata yaptı dedi.

ha-ber.com/Taner TÜZÜN / NÜRNBERG
Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2018, 15:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321