Türk firmaları Nürnberg`in tozunu aldılar

Filtre ve Metal değirmenlerimiz Nürnberg’de görücüye çıktı. Beş firma ile temsil edildiğimiz fuara, 35 ülkeden 825 firma katıldı.

Türk firmaları Nürnberg`in tozunu aldılar

Almanya’nın Nürnberg kentinde açılan “POWTEC- PARTEC 2019 “(Mekanik Proses mühendisliği, filtre ve toz dökme ürünleri) fuarına katılan 5 Türk firması ürünlerini tanıttı. 35 Ülkeden 825 firmanın 6 salonda yer aldığı fuar üç gün sürdü.

Mühendislik tasarımları yapıyorlar

ED-VAN firması Genel Müdür yardımcısı, Necmi Gürbüz, firmanın Edremit’te faaliyet gösterdiğini, üretimleri arasında, endüstriyel toz uzlaştırma ekipmanlarının bulunduğunu belirtti. Necmi Gürbüz, bunun yanı sıra, hava filtreleri gibi mühendislik tasarımlarını, dizaynları ve üretim periyotundaki her türlü aşamanın kontrol altına alındığı bilgisini verdi. Gürbüz, üretimlerinin yüzde 25’inin ihracat edildiğini belirtti.

Ersel Ağır Makine Tüm Dünyaya ihraç yapıyor

Kocaeli’nde faaliyet gösteren Ersel Ağır Makine Sanayi Proje Yöneticisi Umut Barış ise, firmalara, maden sektörlerine değirmen imal ettiklerini bilgisini vererek, Pazar olarak tüm dünyaya hitap ettiklerini dilendirdi.

Toz Toplama sistemleri imal ediyorlar

Fuarda yer alan bir diğer Türk firması Ulpa dust Endüstriyel toz toplama sistemleri sanayi Satış Müdürü M. Tuna Yeşilırmak, İstanbul- Hadımköy’de faaliyet gösterdiklerini belirterek, gördükleri ilginin kendilerini memnun ettiğini söyledi. Yeşilırmak, ihracat için fuarlara katılmanın şart olduğunun altını çizdi.

ha-ber.com/Taner TÜZÜN / NÜRNBERG

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner323

banner320

banner321