SPD Belediye Başkan adayı Thorsten Brehm esnaf gezdi

Sorunları dinleyen Berhm, notlar aldı ve parti programında Türklerin yerel seçimlerde oy kullanması olduğunu söyledi.

SPD Belediye Başkan adayı Thorsten Brehm esnaf gezdi

SPD Nürnberg parti başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı Thorsten Brehm, meclis üyesi Aynur Kır ve SPD Nordostbahnhof Başkanı Abdurrahman Gümrükçü ile halk arasında Gostenbul denilen, Gostenhofer Hauptstraße’deki Türk esnaflarını ziyaret etti.

Geçen yazdan bu yana, Gostenhofer Hauptstraße’nin sorunlarıyla yakından ilgilenen ve sorunlara çözüm üretmek için idare ile bir toplantı düzenleyen SPD grubu, bu kez de parti başkanları Thorsten Brehm ile esnafı tek tek gezdi.

Türk yemeklerini beğendi

Mevlâna Restoran’ın leziz Türk yemeğini yiyen Thorsten Brehm, masada Restoran sahibi Ahmet Can’ın istek ve taleplerini dinledikten sonra, Gostenhofer Hauptstraße de çok başarılı Türk işadamı ve esnaflarının olduğunu söyledi.

Thorsten Brehm ‘bizim görevimiz bu başarılı insanlarımıza destek olmaktır ve o nedenle bu sokağın daha güzel, geniş kaldırımlı ve yeşil alanlı olması için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz’ dedi.

Türkler yerel seçimlerde oy kullanabilmeli

Ayrıca parti programının bir bölümüne de değinen Thorsten Brehm, ‘Türk vatandaşlarının da Avrupa vatandaşları gibi yerel seçimlerde oy kullanabilmesi lazım, biz parti olarak bunu her zaman destekledik ve istedik’ diye konuştu.

Daha sonra Çeşme Restoran’a giden Thorsten Brehm ve parti arkadaşları, burada da isteklere kulak verdi. Ardından 1001 Kuaför salonuna uğradı. Türk çayı eşliğinde istekleri dinledi ve notlar aldı. Çiğ köfteci de köftenin tadına baktı ve beğendi.

ha-ber.com/Taner TÜZÜN / NÜRNBERG

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner323

banner320

banner321