Nürnberg’de Güney Bölgesi Kültür Şenliğine 40 bin kişi katıldı

CHP standını ziyaret eden, SPD’li Nürnberg Belediye Başkan adayı Thorstem Brehm, gözleme hamuru açtı

Nürnberg’de Güney Bölgesi Kültür Şenliğine 40 bin kişi katıldı

85 farklı ülkeden insanların yaşadığı Nürnberg Güney Bölgesi “Kültür Şenliği “nin 39 uncusu Anna Park’ta gerçekleşti. Üç gün süren etkinlik “Birlikte Yaşamak-Birlikte Kutlamak “sloganı altında gerçekleşti. 40 bin kişinin gezdiği şenlikte, Başta, Kuzey Bavyera CHP Birliğinin standı olmak üzere Alevi Kültür Merkezi, DITIB gibi kuruluşlar yer aldı.

Çok kültürlük anlayışı

Çok kültürlülüğün, uluslararası anlayışın ve sosyal projelerin buluşma yeri olan festivale ikinci kez katıldıklarını ifade eden, eski CHP Bayburt Milletvekili adayı, şimdiki CHP Kuzey Bavyera Birliği Başkanı Murat Bülbül, stantlarının büyük ilgi gördüğünü dillendirdi. Bülbül şöyle konuştu:

Brehm gözleme hamuru açtı

Biz burada kendi kültür ve yiyeceklerimizi tanıttık. Büyük ilgi gördük. Festival çok güzel geçti. Standımızı, gelecek yıl Mart ayında yapılacak Nürnberg Belediye Başkanlık seçiminde SPD’den aday olan Throstem Brehm’de ziyaret etti. Brehm, kadın üyelerimiz ile birlikte gözleme hamuru açtı ve onlarla birlikte pişirdi. Biz de kendisine seçimlerde destek olacağımızı söyledik.

ha-ber.com/Taner TÜZÜN / NÜRNBERG

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321