Nürnberg’de Çanakkale şehitleri anıldı

Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104'üncü yıl dönümü ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle, İyi Toplum Gönüllüleri Toplumu, Mantıhaus’da bir anma töreni düzenledi. Törene, İyi Toplum Gönüllüleri Başkanı Hulusi Koçak, Kuzey Bavyera Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Ayla Çokbudak, Kuzey Bavyera CHP Birliği Başkanı Rıfat Çolak ile çok sayıda davetli katıldı.

Nürnberg’de Çanakkale şehitleri anıldı

Tören Saygı duruşu ve milli marşımızın okunması ile başladı. Tarih Öğretmeni Alkım Küksal, günün mana ve ehemmiyetin belirten bir konuşma yaptı. Sırası ile Öğretmenler Sebahattin Yamen ile Cemil Kaynak hamasi şiirler okuyup, müzik yaptılar.

İyi Toplum Gönüllüleri Başkanı Hulusi Koçak’ta bir konuşma yaparak,“Son yüzyılın çoğunluğunda yenilgiye uğrayan, gerileyen, topraklar kaybeden, yaralı bir Ulusun, Öz yurdunu savunmak amacıyla Şahlanışını, Cesaretini, Yurtseverliğini gösteren, her türlü saygı, hürmet ve minnet duygularını hakketmiş, eşiz bir Türk Destandır Çanakkale “dedi.

Koçak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden tüm gazilerimizi Rahmetle, Hürmetle ve Saygıyla Yad ediyor, Şükranlarımı sunuyorum diye konuştu.

ha-ber.com/Taner TÜZÜN / NÜRNBERG

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2019, 22:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner323

banner320

banner321