Nürnberg Başkonsolosu Kül iftar yemeği verdi

İftarda, Alman konukların yanı sıra, tüm TSK başkanları, iş insanları, partililer ve vatandaşlarımız hazır bulundu.

Nürnberg Başkonsolosu Kül iftar yemeği verdi

Almanya`nın Türkiye Cumhuriyeti Nürnberg Başkonsolosu Yavuz Kül, Dokur Catering’de bir iftar yemeği verdi. İftarda, Başkonsolos Yardımcısı Selçuk Eke, Konsolos Mesut Doğan, Muavin Konsolos Ünal Atçalıoğlu, Ansbach Bölge Valisi Dr.Thomas Baurer, SPD Nürnberg Parti Başkanı ve Belediye Başkan adayı Throsten Brehm, Bavyera Milletvekili Arif Taşdelen, Nürnberg Ve Fürth Belediye Meclis üyeleri Aynur Kır, Ayhan Yeşil, Ayın Kaval, Ditib Bavyera Birliği Başkanı Hasan Aslan, Müsiad Kuzey Bavyera Başkanı Emin Bayram ,UETD Nürnberg Başkanı Yılmaz Deliduman, İGMG Kuzey Bavyera Başkanı İsmail Satır FDP partisinden Bülent Ekrem, Ümit Sormaz, Seyfettin Karagöl, Milli Görüş Nürnberg Temsilcisi Musa Tamer, Kuzey Bavyera Türk-Alman Kadınlar Kulübü Başkanı Sevtap Aygün, Diyanet İşleri Başkan Müşaviri Nurettin Acar Muhtar, Din Hizmetleri Ataşesi Fuat Gökçebay, TİAD Yönetim kurulu üyeleri Dr. Ali Aydın, Ahmet Can, Fürth Ditib Başkanı Refet Avcı . Tim Derneği Başkanı Kamile Erdemir, SPD Bölge Başkanı Abdurrahman Gümrükçü, Objektif Tiyatro Başkanı Meryem Tura, Türk Ocağı birinci bölge başkanı Kudret Yılmaz, Türk Ocağı Nürnberg Başkanı Muhammed Cihan Doğan, İyi Gönüllüler Birliği başkanı Hulusi Koçak ile çok sayıda Türk iş insanı, avukatlar, doktorlar ile vatandaşlarımız olmak üzere 130 kişi hazır bulundu.

İftar sahibi Nürnberg Başkonsolosu Yavuz Kül, bir konuşma yaparak, katılımcılara teşekkür etti ve Birlik, beraberliğin önemine dikkat çekti. Yavuz Kül şunları söyledi:

Kucaklaşma ve birlikte yaşama kültürü büyük önem taşımaktadır

“Ramazan ayı bizlere yardımlaşma, dayanışma ve değerlerimizi yeniden hatırlatmamızı sağlar. İç huzurumuz kuvvetlenir. Böylesine huzurlu ve yapıcı bir ortamda DEAŞ ve benzer örgütlerin son yıllarda artan terörist saldırıları talihsiz bir gelişme olmuştur. Karşılıklı anlayış, diyalog, kucaklaşma, birlikte yaşama kültürü büyük önem taşımaktadır.”

Nurettin Muhtar Acar hocanın okuduğu ezanla birlikte oruçlar açıldı. Zengin bir menü eşliğinde, sohbetler edildi ve dostluklar tazelendi.

ha-ber.com/Taner TÜZÜN / NÜRNBERG

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2019, 22:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner323

banner320

banner321