Kuzey Bavyera Müsiad iftar verdi

İftarda hazır bulunan Bavyera Milletvekili Arif Taşdelen, konuşmasında, AfD’ın minarelerin yasaklanması yönünde önerge verdiğini, buna karşı mecliste sert bir konuşma yaptığını, bu nedenle Meclis Başkanı tarafından uyarıldığını söyledi.

Kuzey Bavyera Müsiad iftar verdi

Kuzey Bavyera Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği ( MÜSİAD ) Nürnberg’de Dokur Lokantasında, aralarında Nürnberg Türkiye Cumhuriyeti Başkonsolosu Yavuz Kül, MÜSİAD Başkanı Emin Bayram, Bavyera Milletvekili Arif Taşdelen, DİTİB Kuzey Bavyera Başkanı Hasan Aslan, THY Nürnberg Müdürü Abdullah Ömer Çelik , Fürth Belediye Meclis Üyesi Ayhan Yeşil, Türk Ocağı Başkanı Muhammed Cihan Doğan, FDP Bölge Başkan Yardımcısı Bülent Ekrem, FDP’li Ümit Sormaz’ın bulunduğu 200 kişiyi iftar sofrasında buluşturdu.

MÜSİAD Başkanı Emin Bayram, yaptığı konuşmada, misafirlerini selamlayarak, Ramazan ayının faziletini dile getirdi. Bayram, Mevla’na der ki, Allah rızası için yapılmayan şey bir hiçtir. Biz yardımlarımızı Allah için yapıyoruz dedi.

Minarelere yasak istendi

Bavyera Milletvekili Arif Taşdelen ise, Bavyera meclisine giren Türk düşmanı AfD, imar teklifinde, minarelerin yasaklanması yönünde bir öneri sundu. Ben yaptığım konuşmada buna şiddetle karşı çıktım. Bir hafta sonra, Meclis Başkanı bir daha radikal konuşmamamı istedi. Ama emin olun bu beni fazla etkilemez diye konuştu.

Devletimiz İş insanının önünü açtı

Başkonsolos Yavuz Kül’ de, Devletimiz yurt dışındaki iş adamlarımıza yeterince destek veriyor şeklinde konuşarak, MÜSİAD ’ın, son yıllarda, sadece Türkiye’de değil, Yurt dışında da kendinden sıkça bahsettirdiğini ve önemli bir STK’lardan biri olduğunu belirtti ve beraberliğin önemine dikkat çekti Kül, Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını diledi.

ha-ber.com/Taner TÜZÜN / NÜRNBERG

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321