Erlangen'de karşılıksız sattığı bilet paraları ile ortadan kayboldu

Onlarca kişi, Erlangen’deki seyahat bürosunun önünde toplanıp duruma isyan etti.

Erlangen'de karşılıksız sattığı bilet paraları ile ortadan kayboldu

10 yıldır Almanya’nın Bavyera eyaletine bağlı Nürnberg yakınındaki, Erlangen kentinde faaliyette bulunan ve çeşitli uçak firmalarının biletini satan seyahat acentesi Business Reisen‘in sahibi Mehmet Y., yüzlerce kişiyi bilet ücretlerini alıp biletlerini vermeden mağdur ederek ortadan kayboldu. Mağdurlar seyahat bürosu önünde toplanarak duruma isyan etti.

Polis inceleme başlattı

Yapılan şikâyet üzerine polis inceleme başlatırken, önceden satın aldıkları biletlerle Türkiye tatili için hazırlık yapan yüzlerce kişi, karşılıksız bilet satışından dolayı galeyana gelerek acentenin bürosunun önünde toplandı.

Saçımızı süpürge yapıp çalıştık

Mağdurlardan Gülşah Aksoy, Ayşe Yıldırım, Yüksel Deşat ve Ahmet Kaya, bütün bir yıl birikimleri ile tatile çıkarak ,hem yakınlarını görmek hem de, vatan hasretini gidermek için bilet aldıklarını dillendirerek, biz sabahtan akşama kadar temizlik işlerinde çalışıp didindik. Saçımızı süpürge yaptık. Alın terimizle kazandığımız paralarımız uçup gitti. Bir daha nasıl tatile çıkarız bilmiyoruz. Biriktirmek için yıllar geçecek. Hakkımızı nasıl alacağız bilemiyoruz dediler.

THY, bir yıl önce acenteliği iptal etmiş

THY yetkilileri, kendilerine yüksek meblağda borcu olan Business Reisen’in sözleşmesini bir yıl önce iptal ettiklerini ve onunla beraber iş yapmakta olan Nürnberg’teki bir başka acentenin sözleşmesinin de iptal edildiğini söylediler. Yetkililer ayrıca THY adına bilet talep edip mağdur duruma düşenlerin THY ofisine müracaatları halinde kendilerine kârsız bilet satışı yapılabileceğini ve böylelikle kendilerine yardımcı olunacağını bildirdi.

Hakkınızı helal edin diye yazı astı

THY’nın yanı sıra, Sun Express’ ten bilet alanlar da mağdur olurken, kayıplara karışan Mehmet Y. Bürosunun camına Türkçe ve Almanca , mali zorluk içinde olduğunu, büroyu kapattığını ve herkesin hakkı nı helal etmesini istedi.

Bavyera Ağustos ayında tatile giriyor

Almanya’da Bavyera eyaleti Ağustos ayında tatile giriyor. Tüm sahte biletlerin Ağustos ayı için satılmış olması nedeniyle yüzlerce kişi zarara uğramış oldu.

Mehmet Y. tüm aramalarımıza rağmen telefonlarımıza cevap vermedi.

ha-ber.com / Taner TÜZÜN / NÜRNBERG

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2019, 02:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321