Demokrasi ve Milli Birlik Gününde Nürnberg Tek Vücut Oldu

Başkonsolosluk binasında yapılan törene tüm Türk Sivil Kuruluş Başkanları ve çok sayıda vatandaşımız katıldı

Demokrasi ve Milli Birlik Gününde Nürnberg Tek Vücut Oldu

Türkiye’nin sahne olduğu darbe girişimi karşısında Türk halkının demokrasi için verdiği mücadelenin üçüncü yıldönümü, Nürnberg Başkonsolosluk binasında düzenlenen törenle kutlandı.

Geniş Katılım

Kutlamada, Başkonsolos Yavuz Kül, Başkonsolos Yardımcısı Selçuk Eke, Muavin Konsolos Mesut Doğan, Nürnbergli şehit Serhat Önder’in kardeşi Harun Önder Din Hizmetleri Ataşesi Fuat Gökçebay, DİTİB Bavyera Eyalet Başkanı Hasan Aslan, Kuzey Bavyera MÜSİAD Başkanı Emin Bayram, UETD Kuzey Bavyera Başkanı Yılmaz Deliduman, İGMG Kuzey Bavyera Başkanı İsmail Satır, Nürnberg Türk Toplumu Başkanı Bülent Bayraktar. FDP Herzogenaurach Bölge Başkanı Bülent Ekrem, diğer Türk toplumu temsilcileri ile çok sayıda vatandaşımız hazır bulundu.

Programı Öğretmen Şule Ülkü İnce sundu

Programı Şule İnce Ülkü sunarken, etkinlik saygı duruşu ve milli marşımızın okunması ile başladı, Başkonsolos Yavuz Kül, günün mana ve ehemmiyetini dile getiren bir konuşma yaparak, başta Nürnbergli şehit Serhat Önder ile diğer şehitleri minnetle andığını belirtti. Kül, törende hazır bulunan şehit Serhat Önder’in kardeşi Harun Önder’e başsağlığı diledi.

Şiir okundu

Öğretmen Dursun Bostancı “Millete Bakın Hele “adlı şiiri okudu. Daha sonra hazırlanan klipler izlendi. Program, Din Hizmetleri Ataşesi Fuat Gökçebay’ın duası ile sona erdi.

Vatandaşlarımız Konsolosluk Önünde sembolik nöbet tuttu.

Program sonunda vatandaşlarımız ellerinde Türk bayrakları ile Konsolosluk binası önünde sembolik nöbet tuttular.

ha-ber.com/Taner TÜZÜN / NÜRNBERG

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2019, 18:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321