banner216
NEDEN MUHARREM İNCE?

Günümüzde az gelişmiş veya geri kalmış ülkelerde iktidara gelme genellikle küresel sermayeye dayalı güçten icazet almakla olasıdır; eğer ki o iktidar kapitalizme yardım edecek olsun, yani biat etsin. Bağımsızlığını kazanamamış ülkelerde  yol böyledir. Sömürgeci zengin ülkeler yoksul bir ülkede geri kalmışlığa karşı devrimci bir başkaldırıya tahammül edemezler. Tarih bunun örnekleriyle doludur…

Mustafa Kemal Atatürk’ün kazandığı Kurtuluş savaşı ve sonrasındaki devrimlerde sömürgecilerin tahammül edemediklerindendir. 

Osmanlı’da geri kalmış, imparatorluğu bitmiş, toprakları parsel parsel işgal edilmişti. Mustafa Kemal imdada yetişti, Türk Ulusu küllerinden yeniden doğdu. Emperyalistler bükemedikleri Mustafa Kemal’in, tabiri caizse, elini öptüler.

Çağdaş ülkelere yetişebilmenin yegane yolun laik toplum, demokratik rejim ve her yerde barış şiarı olduğuna inanan Atatürk Cumhuriyet’ i kurdu. Türkiye Cumhuriyeti’nin geçen yüzyılında halk demokrasiye inanmaya ve sahiplenmeye başladı. Son 16 yıldır iktidarda bulunan AKP’nin anti laik, anti demokratik, faşizan, baskıcı ve biatçı yönetimine karşı, toplum özgürlüğünün, hukukunun, çağdaş eğitiminin değerini anlıyor. 

Dünyada tarihsel süreç çok hızlı gelişiyor. Atatürkçe düşüncenin bize anlatmak istediği tam da bu noktada önem kazanıyor; mutlu insana, çağdaş topluma götürecek yolu çağın gerisinde kalmadan kavramak ve doğru yöntemi belirleyebilmektir bütün marifet.

Bu anlamda sayın Muharrem İnce’nin adaylığını çok yerinde ve çok anlamlı buluyorum, sonuna kadar da destekliyorum.

Çünkü;

Sayın Muharram İnce’yi uzun zamandır yakından takip ediyorum. Çok rahatlıkla söyleyebilirim; sayın İnce çağı yakalamış, aydın bir insan olarak bir yöntem belirleyebilmiş. Tarihte hiçbir şeyin aynısının tekrar edilemeyeceğinin farkında. Değişimi çok iyi kavrayabiliyor. Kıvrak zekası, samimi, içten ve espirili oluşu da ayrı bir renk katıyor kişiliğine. 

24 Haziran 2018 tarihinde çok önemli bir tercih önümüze gelecek. Mesele gericilikten, yobazlıktan, din toplumundan çıkalım derken totaliterliğe daha da mı batacağız, aydınlığa yelken mi açacağız?

Seçimin yapılış şekli bile başlı başına bir felaket. Sandıklara sahip çıkılması, oyların sayımında uyanık olmak, vs.vs.vs. Seçim değil savaşa giriyoruz. Gideceğinden emin olan AKP, kendi lehlerine yapılan bir usulsüzlüğü bile bahane edip seçimi çok kolaylıkla iptal ettirebilir.

Sonra ne olacak?

Ne olacağı belli! 

Yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Devam e-d-e-m-e-z-l-e-r.

Sayın Muharrem İnce ola ki seçilemedi, seçilememiş olsa bile bu onun eksikliği olmayacak.

Genel bir kanı var insanlarda; diktatörler seçimle gitmezler diye, böyle kanıya da önem vermemek gerekir, mücadeleyi tökezletir, öyle ya da böyle baskıcı iktidarlar er-geç gider.

Her türlü gerici iktidarlara karşı tam bağımsız demokratik Türkiye için güvence Muharrem İnce diyorum.

Zekeriye Uçar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir