banner216
MİT'İN GİZLİ "ARANANLAR" LİSTESİ !

Milli Istihbarat'ın yurtdışında sürdürdüğü  aktiviteler, uluslararsı skandalara neden olmasına rağmen devam etmekte. Geçen hafta Türkiye'de yeni tutuklanan iki vatandaşın tutuklanması nedeniyle Alman halkın hükümete olan protestoları yeni dimenzyonlara ulaştı. Basın toplantısı düzenleyen NRW Eyalet bakanı Herbert Reus konuya yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

DOSYALARIN OLUŞUMU VE KAYNAKLAR
Kaynak ve Oluşum AKP´nin Gülen cemaatiyle can ciğer oldukları dönemine dayanmakta. O dönem FETO´cuların inine giren MİT bugün elde ettikleri kaynakları degerlendirmekte. MİT´in Gülen harekatının mensuplarını eksiksiz olarak tespit edebilmesinin en önde gelen kaynakları el koydukları Bankalar – baglantısında o dönem Recep bey'e yaranabilme amacıyla yapılan bağışlar ve yüksek miktarda yardımların kaynakları, devamında özel bilgisayar ve Ceptelefonların IP adresleri ( Fuat Avni ), Internet baglantılı cihazların akontları, keza iktidarın gözüne girebilmesi için evlatlarını FETÖ okullarına yazdıranlar ve camiilerde Gülen harekatına fetvada bulunanlar. Devletin el koyduğu bankalardan çıkardıkları bilgiler ve enformasyonları kullanarak, FETÖ kuruluşlarına havale edilen meblağlarından tutun, banka hesapları ve sahipleri, edilen tüm transaksyonların tarihi - yeri - şubesi - meblağsı, üyeleri ile birlikte tüm kurum ve dernekler tek tek teftiş edilip şahıslar „arananlar dosyasında“ yer almakta. Yani farkli bir değimle: geçmiş dönem can Recep bey´e maddi manevi destek verenler – bügün terörist olarak aranmakta ! 

DÜNKİ YANDAŞLAR BUGÜNÜN TERÖRİSTİ !
MIT casusluk aktivitelerini bilhassa NRW eyaletinde sürdürüyor olması dikkat çekiyor. Oysa NRW, Almanya genelinde Referendum seçimlerinde en çok "EVET" oyu çıkaran eyalet olmuştu. Asil trajedi ise, referandum seçimlerinde oynanan algı operasyonlarında "EVET" seçmenleri alman hükümetine ağır ithamlarda bulunuyor, tehditvari ve hakaret içerikli sloganlarla almanlara „nazi“ yakıştırmalarına ragmen, aynı kitle bugün Recep bey´in asametinden firar edip alman hükümetinin eteği altında koruma arıyor olması.

MİT, VATANDAŞLARIMIZA DOKUNAMAZ ! 
Bakan Reus'un paylaştığı bilgiler doğrultusunda MIT mart ile haziran 2017 ayları arası almanya'nın NRW eyaletinde 173 kişinin ve 42 sivil toplum kuruluş hakkında derin araştırmalarda bulundu. MIT, aranan kişiler ve kurumlar hakkında, dört ayrı dosya oluşturduğunu ve kişilerin Türkiye ye iade edilmesi konusunda alman hükümetinden yardım istediklerini açıklayan Reus, böylesi bir teklife ciddiyet vermediklerini vurguladı. Reus nispeten Almanya da yaşayan yurtdaşlarımıza MIT kesinlikle ne dokunabilir nede herhangi bir şekilde almanya daki hayatlarını etki altına alabilir sözleriyle, Recep bey'e yönelik şeffaf bir gönderme de bulundu.

BAŞSAVCILIĞI HAREKETE GEÇTİ
Alman Başsavcılığı Almanya da faaliyet gösteren DITIB'i muhpirlik yapma, ispiyonculuk içerikli aktiviteler ve insanhaklarına aykırı olarak şahısların özel bilgilerini ve bireysel hakkındaki enformasyonlarini izinsiz ve haini hedefler icin devam paylaşmak suçlmasıyla yakın takibe aldı. Saray'dan Almanya ya gelen elle okunmuş köstebek imamlar, alman istihbaratı tarafından birer birer ifşa edilip casusluk suçuyla Başsavcılığa bildiriliyor. Ötesinde BND'nin eline düşen MIT dosyasında bulunan 681 "FETÖ şirketleri" ve toplamında aranan 482 şahıslarla kontağa geçilip, uyarıldığı bildirildi.

 
POLİS VE ASKERLER FİRAR
Alman seçim uzmanlarınca bilhassa Türkiye ile olan kriz ve bağlantalı olan mülteci sorunları seçim arifesinde bulunan başbakan Angela Merkel'i sandıkta ciddi orantıda olumsuz etkiliyebilir. Ancak tüm tepkilere rağmen başbakan Merkel, hiçbir devletin baskıları altında kalıp etkilenmiyeceklerini vede insani görevlerinden kesinlikle taviz vermeyeceklerini vurgulayarak, yardım talebinde bulunan herkese Almanya'nın kapıları açık olduğunu savundu. Son 12 ay içinde türkiyeden 6700 polis ve askerlerin almanya ya ilticacı olarak gelmek istedi. Akın eden firarilerin içinde 500 diplomatın'da yer aldığı açıklandı. Recep bey'in kontrolsüz insan avı Türk polisini ve yüksek rütbeli emniyet amirlerine korku sardırdı. Geçen aylarda yine 928 Polisimizin işlerine son verildi. Yerlerine palas pandaras gelen yeni atamalar ise, son derece bilgisiz, tecrübesiz ve deneyimsiz olmaları dikkat çekiyor.

MEÇHUL
Darbe girişimiyle ilgili soruşturma komisyonu kurulmasına esefle mani olan Recep bey, soru işaretlerin çoğalmasına neden oluyor. FETO iddaların aslına ve sahiliğine yönelik kamuya en ufak bir ispat ve delil sunmaksızın ülkede OHAL ilan ederek, keyfi missillemelerle muhalifleri, itaat etmeyen savcıları, hakimleri, eğitmenleri, aydınları, akademisyenleri ve gazetecileri tutuklattıran Recep bey'in amacı gercekten FETÖ mücadelesi mi yoksa ... ?

NİSPETEN DİN !
Ülkede güven ve emniyet kollarına sistematik şekilde darbe getiren Recep bey'in 2017 - 2018 bütçe dağılım açıklamaları şaşırtmadı. Tasarlanan Mali planda 2018 genel bütçe kapsamındaki ödenek tutarı Emniyet genel müdürlüğüne 23 milyar, Milli savunma bakanlığına 24 milyar... diyanet ise kurum olarak 50 milyar liralık bütçe kullanmayı planlıyor. 50 milyar lirayı makul buyuran Diyanet işleri başkanlığı yaptığı açıklamada, halkın beklentilerinin arttığının bilincinde olduklarını açıkladı.

Çağdaş Akyıldız

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner272

banner276

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir