banner269
MİLLİ-GAYRİ MİLLİ

Taliban bir ABD projesiydi.
AKP ve Erdoğan bir ABD Projesiydi. 
Fetö- AKP ortaklığı de bir ABD Projesiydi.
Rıza Zarrab ise AKP'nin içerideki bir Deniz Feneri projesiydi.
AKP'nin hem muhbir hem de tetikçi gazetecisi Cem KÜÇÜK;
''Sarraf, Türk devletinin bir projesidir; bizim adamımızdır.'' Derken doğru söylüyordu.(* 1)

Ama, proje amacına ulaştığında figüranların rolü biter, yeni projelerde yeni  figüranlar görevlendirilir.

AKP, Taliban,( Fetö(?)  projesi miadını doldurmuş, artık bu nesnelerin kullanma tarihi bitmiştir. 

Bugün Türkiye olarak ''17-25 Aralık, 15 Temmuz süreçleri'', 2002 yılından beri devleti yönetenlerin iktidar olma avantajını kendi kişisel çıkarlarını korumak için karartma kalkışmaları, şimdi onların asıl efendileri tarafından hadlerini bildirme amacıyla kanıtların ortaya saçılması, kiralık devlet yönetmenin eninde sonunda .yerle-bir olacağının tarihsel tekrarı ne ilktir ne de sonuncusudur...

Eğer bir ülkenin yöneticileri, başka ülkelerin emperyalist projelerinde ''Eş Başkan'' olarak atanıyorsa o yönetici ülkesinin değil emperyalizmin hizmetindedir.
Hizmet işi bittiğinde apoletleri sökülür, lağım çukuruna süpürülür(!)

AKP kurulduktan sonra ilk seçimde iktidara geldi.
İktidarda ilk ayrışma ABD'nin Irak'ı işgal sürecinde başladı.
ABD Emperyalizmine karşı olanlar oylamada Tayyip Erdoğan'ın ABD'ye biat kararına karşı Türkiye'nin çıkarları doğrultusunda Irak İşgaline ''Hayır'' oyu vererek ulusal duruş sergilediler.

Bu duruşa yaptırım sonucu partiden uzaklaştırılarak lidere sadıklarla yola devam edildi.

17-25 Aralık sürecinde AKP'nin kilit bakanlarının, bürokratlarının, belediye başkanlarının rüşvet, yolsuzluk belgeleri görüntüleri, sahibinin sesi kanıtlanmış telefon konuşmaları, yandaş, yanaşma medyasının gerçekleri saptırmak için yırtınmalarına rağmen ortaya saçıldı.

AKP iktidarının tek sahibinin iradesiyle mecliste ulusun değil tek bir kişinin ve ülkenin getirisini sömüren yeni sömürgenlerin çıkarlarını korumak için seçildiklerinin bilincindeki çoğunluğun oyları ile, uzun adamın hayranı trol savcılarının ''soruşturmaya gerek yoktur!'' kararı ile bir reklam arası verildi.

AKP, bu suç ortağını tamamen ortadan kaldırmak iktidarını sonsuza taşımak amacıyla ortağına ortam yaratarak ''15 Temmuz Kontrollü Darbe Girişiminin '' getirisiyle ''20 Temmuzda'' kendi gerçek darbelerini gerçekleştirdiler.

MHP'nin alışılmış ihaneti, HDP'nin PKK'dan kopamaması, 16 Nisan Halkoylamasında YSK'nın anayasa ihlali ile AKP'nin genel başkanına ölçüsüz bir güçlülük ve kibir zehirlenmesi zikretti.

Rehber olarak bilimi değil, dogmayı yeğlediği için bu bilişim çağında kimsenin sırrını saklayamayacağı gerçeğini göz ardı etti..,

Bu sırların sadece muhaliflerin değil kendini o makamlara getirenlerin hiç beklemediği bir gün önüne konacağını aklına bile getiremedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun önce ipuçlarını verdiği AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın oğlu, damadı, kardeşi, dünürü, yakınlarının Türkiye şöyle dursun, dünyada adını ve yerini bilmediği MAN ADASININ kara para, cennetinde , beş Sterline şirketlerin kurulacağı bir ülke olduğunu öğrendi.
Erdoğan, her karanlık ilişkisinin ortaya çıktığında olduğu gibi bu olayda da, makamına değil, ama, fıtratına uygun terbiye ölçülerini aşan hakaretlerini Kılıçdaroğlu'na sıraladı:

''Müptezel, aşağılık, beyni sulanmış, Fetoperest, borazan, sıkıysa gel, müfteri, yüzsüz!" (*)

Daha belgeler sunulmadan, AKP' cenahından tutarsız, korku ve öfke dolu hakaretler, birbirini tutmayan demeçlerle akıllarınca saldırıya geçtiler.
Kılıçdaroğlu bu konuda bir uzmandı. Daha önce karşısına çıkanları hatırladılar...
Bu nedenle, meclis araştırmasında AKP ve MHP garanti oylarına rağmen korktular.
Bu,  Binali Yıldırım'ın kumar masalarında stres dağıtan çocuklarının, akrabalarının Off Schore hesaplarını mecliste görüşülmesi savcıların dava açmaları restini duyurup; 
ABD dönüşü, AKP ve MHP oylarıyla reddetmesi olayına benzemiyordu.
''Reisin çocukları, dünürü, kardeşi akrabalarının 15 Milyon Dolar gibi bir paranın varlığının hesabı verilecek gibi değildi''.
AKP Genel Başkanı, elbette  ''Kabulümdür'' Demez. Ahlaki açıdan olmasa da evladı aleyhine tanıklık etmeme hakkı var. Sonunda olay kanıtlanırsa kendi siyasi yaşamı yanında geçmişinde savaş suçuna kadar uzanacak suçlamalar için yargılanır...
Ama itirazımız bir kaç kanal ve gazete dışında iktidar lehine üç maymunları oynayan medyayadır.

Ruhunu, vicdanını, geleceğini Erdoğan'ın merhametine bağlayan Bahçeli'nin zamanında Erdoğan'a ettiği hakaretleri Kılıçdaroğlu'na etmesine yanıt vermek Kılıçdaoğlu'nun terbiyesi izin vermez ama, seçimlerde MHP tabanı misliyle ihanetinin hesabını soracaktır.
Hele Rıza Zarrab ihaneti için, MAN Adası rezaleti için bu milli bir olaydır, karşı durmak milli görevdir saçmalığına ancak vatanı cüzdanının kabarıklığı ile eşdeğer görenler inanır.
Millilik, başka ülkelerin atadığı eş başkanlar için değil, ne idiği belli olmayan bir dolandırıcıdan rüşvetler almak, ülkenin bakanı olarak onun önüne yatmak, kendi pislikleri ortaya çıkmasın diye bir sahtekar için NOTA vermek millilik ise benim gibi düşünenler milli değildir.
Hele, ''Kurtuluş Savaşını Yunanlılar kazansaydı.'' diyenleri danışman olarak atayanlar, Kurtuluş Savaşında,'' Mustafa Kemal için idam fermanı'' veren Şeyhülislam bozmasının adını okullara verenler milli değil gayri millidirler.

Bizim için millilik, Kurtuluş Savaşında boyunlarında idam fermanları taşıyarak canını, ömrünü ulusu için feda eden Mustafa Kemal ve onun peşinde ölümü göze alan vatanseverlerdir.
Siz kim millilik kim?

Yıldız AKALIN

( * 1 ) Daha on beş gün önce başlarına çuval geçirilen askerler için vermediğiniz NOTA'YI ''değerli bir vatandaşımız'' diye övgülerinizi dünyaya duyurmaktan sakınca görmediğiniz Rıza Zarrab için iki kez NOTA vermişken bugün birdenbire CASUS ilan edilmesi AKP'nin bir ülke güvenlik suçu işlediğinin kanıtı olarak bu itirafı ciddiye almak gerekir...

(* 2 ) Bu hakaretlerin benzerlerini; '' İsviçre  bankalarında hesapları-Oslo'da PKK görüşmeleri-Gezi olaylarında bir yakını çocuklu hanıma yüz yarı çıplak adamın tacizinin ve Camide içki içildiğinin görüntülü kasetleri olduğu ve iki gün sonra yayınlayacağı- Fetö'ye arabulucu olarak özel uçakla Fehmi Koru'yu gönderdiği...VB''.Yolundaki olaylara ve gerçeklere de göstermişti.

Gayri Milli Medya haftaya.....

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner301

banner272

banner276

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir