MİLLET VE CUMHUR İTTİFAKLARI

Millet ne demek? Halk demek.

Cumhur ne demek? Halk demek.

Manisa için partiler arası ittifak yapıldı. İttifak nerede yapıldı? Ankara’da Partilerin Genel Merkez yöneticileri arasında. 
Bu ittifakların isimleri ne?
Millet ittifakı ve Cumhur ittifakı
Peki, ittifakın içinde halk var mı?
İttifakın içinde Manisa var mı?

Manisalılar var mı? 

Manisa seçmeni var mı?
Manisa halkı adına yapılan ittifakta Manisa yok!
Manisalıların iradesi yok!

Manisalı seçmen yok!
Manisalılar kendi illerini yönetecek Büyükşehir Belediye Başkan adaylarını kendileri belirleyemiyorlar. Adaylar Partilerin Genel merkezlerinde belirlenerek partililerine adeta “benim belirlediğim adaya oy vereceksin” talimatını veriyorlar.
Manisalı kendi Büyükşehir Belediye Başkanı adaylarını belirleyemez miydi?
İttifak gerekse Manisalılar yerelde ittifak yapamaz mıydı?
Millet/ Cumhur adı verilen ittifakların içinde halk neden yok? Halk adına neden halktan kopuk ittifaklar yapılarak seçmene genel merkez, genel başkan istekleri dayatılıyor? 
Seçmen Genel Merkezlerin belirlediği yerel adaylara “ benim adayım” diye bilecek mi?
Benim adayım demediği birini hangi duygu ile sahiplenecek? Hangi ruh hali içinde oy atacak? Seni ben seçtim. Şehrime hizmet etmelisin diyebilme hakkı olacak? 
CHP’li seçmen İYİ Parti adayına, AK Partili MHP adayına “benim adayım” diyebilecek mi? Partilerin yerel yönetim anlayışı aynı mı? aynı ise partileri neden ayrı?

ROZET ÇIKARMA MODASI

Belediye başkanları rozet çıkaracakmışşşşş…

Bu hem partiye hem de adaya güvensizlik, güçsüzlük, çaresizlik halidir. Partiler yerel  seçimlere öz güven içerisinde girerek projelerini hayata geçirerek yerel halktan destek almalılar.

Rozet çıkarttığında hangi partinin yerel yönetim, yerel belediyecilik farklılıkları nasıl ortaya çıkacak? Kim neye göre değerlendirecek? O zaman partilere yerel seçimlerde gerek var mı? İnsanlar birey olarak bağımsız aday mı olsunlar?

Parti genel başkanlarının “saltanatı”, partilerin güç kayıp etme korkuları yüzünden millet/cumhur ittifakı ile Manisa seçmeninin düşürüldüğü duruma bakar mısınız?

Manisa’da MHP -AK Parti, CHP-İYİ parti ile ortak çalışma yürütebilirler mi?

Hangi ortak siyasi değerleri üzerinden anlaşacaklar?

Hangi doku uyumu üzerinden hizmet edecekler?

Madem böyle yerel yönetim seçimlerinden partiler çekilsin. Şehirler, kasabalar, beldeler Belediye Başkanlarını kendi iradeleri ile belirlesinler?

İttifak ne kadar hayırlı olabilir bunu bilemem. Bence yöntem yanlış. Bana ne demek düşer?

Hadi hayırlısı…

YORUM EKLE

banner324

banner323

banner320

banner321