banner216
MEKTUP

Hayata olan inancım hiç kaybolmadı merak etme. Pırıl pırıl insanlar var çevremde. 
Ne güzel bir Pazar günü güzel cümlelerle sesime ses olman. Dost musun, arkadaş mı? Ne olursan ol: iyi geldin bana ... Ne yaşarsam yaşayayım gizli, açık, kahkaha dolu gülüşlerim var benim. Geçen zaman içinde senin psikolojin hiç iyi değildi. Ben sana olumlu cümleler kurmuştum. 
Ne güzel ki atlatmışsın, hayata tekrar bağlanmışsın. O güzel yüreğinden kopup gelen cümleler, umut oluyor yüreğime. Umut oluyor dünyama. 
Aslında herkes sevgiyle yaklaşsa, dinlese birbirini. Herkes konuşuyor da kimse dinlemiyor gibi. Anlamamak için dinlememek kolay geliyor insanlara. Önceleri mektuplar yazardık, anlık değildi öyle duygu paylaşımları. Günlerce beklerdik mektupları. Sonra bir kez, iki kez, belki birçok kez döne döne okunurdu sevgi dolu satırlar. Ne değişti diye sorma bana. Zaman diyeceğim, insanlar diyeceğim. Hoşgörüden uzaklaştı insanlar, bir hamile başında dursa otobüste bir gencin, genç kalkıp ta yer vermiyor. Yaşlı amcaları dövüyorlar, insanları linç ediyorlar. Böylesi bir dünya da sen ve benim gibi insanlar hala tutturmuşuz bir umudun peşinden koşturuyoruz. İnan bana işte bizim gibi insanlar değiştirecek. Yeniden, yine, yeni bir dünyanın ve güzel bir yaşamın müjdesini verecek. 
Var mısın? Yok musun? Belki de hiç olmadın. Bu mektup niye yazılıyor onu da bilmiyorum. Ama biri üstüne alır, giyinir kuşanır ve sevgiye açılır. Bu dünyayı değiştirecek en güzel duygu "Sevgi". Hiç kaybetmeyeceğimize inandığım ve insanlığı değiştirecek en güzel duygu. 
Ver elini insanlık, ver elini insanoğlu... 
Bir küçücük sevgi kıvılcımıyla başlayacak zaferimiz. 
Kötü olacaksın diyorsun ya, hayır biz iyi olmayı sürdüreceğiz; o insancıkların bir gün iyi olmasını sağlamak için. İyiler kazanacak ve iyilik kazanacak Yüreğini ferah tut. 
Biz kazanacağız güzel yürekli, gül yüzlü insan...

Sadık Karslı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir