banner269
MECLİS TATİLDEYMİŞ, EKİME KADAR!

Ülkenin bekası için acil seçim yapmak lazım filan diyerek apar topar seçime gidenlere seslenmek istiyorum. Memlekette sorun var ise bu neyin tatili, yok acil bir durum yoksa niye seçime gittik beyler?

Yoksa seçimleri deniz mevsimi gelmeden yapmak için mi öne çektiniz.

Ortalık karışık, sahilde mayo ile toplanıp kumsal partisinde mi tartışacaksınız günde mi?

Acilen tatili iptal edip açın Meclisi. Bu senede gitmeyin denize. Mahalle yanarken saç taramak gibidir, bu karışıklıkta tatile gitmek. 

Meclis Genel Kurulu 28 Temmuz'da tatile girdi ve 1 Ekim'de açılacak. Şimdi Meclis açılmazsa Ekim’e kadar tatilde kısacası, bazı kısımları ve komisyonları çalışsa da.

ABD bu durumu bilmediği için orta yere konuşuyor tabi ki. İnsan bir derki az bekleyelim, ekimde gereriz ortalığı ama halden anlamıyorlar işte.

Hani seçimden sonra ilk sorun ekonomi olacaktı. Hani işler düzelecekti. Hani dolar düşecekti?
Borç aramaya Çin sınırlarına dayandık bu arada.

M.Ö 214 yılında Büyük Hun Devleti’nin başına geçen Mete Han, Çin İmparatorluğu ile yaptığı savaşlar sonunda, bu devleti yıllık vergiye bağlamıştı. Sonrada pek çok savaşlar yapıldı Çin ile. Fakat borç istemeye giden ilk Türk devleti biz olduk sayenizde.

Ekonominin durumu 5946 km gidip taaaaaa Çin devletinden borç arayacak şekle gelmişse, neyin tatili arkadaş. ABD üzeri gidecekseniz Çin’e, zaten iki bakan yola çıkamıyor boşuna bilet almayın!

Lafın kısası acilen Meclisi göreve çağırıyorum. Tek mesele ekonomi olmalı. ABD ve AB ile ilişkilerde de ortalık yerde konuşmamayı tercih edin.

Görüşme yapılacaksa kamuoyundan gizli yapılsın. PKK ile görüşürken bir kısmı gizlenmedi mi halktan, bunlarla da gizli görüşün.

Konu ABD olunca da sadece bizim başkan cevap versin, önüne gelen ortamı germesin!

Ender Özerdem

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir