banner299
MAZİDE YATAN CEVAPLAR (1)

"Yeni dünya haritası" altında yaşanan siyasi gelişmeler, üç kıtanın finans ve sosyal lobilerini olumsuz etkiliyor. Başta Suriye ve Irak ülkelerini kapsayan Güneydoğu Arap ülkelerin savaşını ve yeni güç dağılımını daha net anlayabilmek için Nostradamus olmanın gerekmediğini düşünüyorum. Toplamında fiilen 27 ulusu, 9 istihbaratı, 3 uluslararası birlik teşkilatlarını ve kat milyonlarca insanları yakinen alakadar eden projenin kilit cevapları aslında arşivlerde bekliyor. 10 yıl sonraki haritayı ve muhtemel gelişmeleri geniş alanla tek kalemle yazmak pek mümkün olmayacağı kesin. Dolayısıyla haftadan haftaya, bölüm formatında, zaman tünelinde bazı soruların cevaplarını birlikte bulmaya davet ediyorum. Aradığımız kimi soruların kaynağında- MİT’i kimlerin ne zaman kurduğunu, PKK`nın doğuşu, APO MİT’in adam oluşu gibi sorulara da cevap bulmuş olacağımıza inanıyorum. Ancak maziye dalmadan önce, "Oscarlık" dev gösteride rol alan iki ana aktöre bir yakından göz atalım. 

TRUMP-DOĞAN
Donald Trump & Recep Bey!
İki Lideri yirmi yıl önce birbirine benzetmek pek inandırıcı olmazdı. İki insanın özgeçmişi be hayatı ancak bu kadar zıt olabilir. Buna rağmen aynı kişiliğe ve karaktere sahip olmaları iki insanı yıllar sonra bir araya getirerek, aslında karakter yapılarıyla ikiz kardeşler denilebilecek kadar olduklarını gösteriyor. MOSSAD ve CIA’nin Suriye'de oynadıkları oyun, farklı yapılara sahip başkanlarla da başarı vaat etmezdi. Aynı Siyasi gösteride oynamaları, MOSSAD ve CIA’nin tercih ettiği başkan profilinin böylesi bir model olduğunu gösteriyor. Yasa, kanun tanımayan despot bir megaloman bir yapıya sahip olmaları Projeye büyük avantaj. Dirseğini gayet iyi kullanıp, en yakınlarını dahi adeta bir sünger misali kullanıp, menfaatleri kalmayınca da kıyıya atmasını bilen, tabuları ezerek kırmızı çizgileri geçen ve zerre acıma- insaf duygusu olmayan biri olmalı. 

İNSANLIK RAFA KALDIRILDI
Şahsi yapılarının benzerlikleri yanı sıra, birçok yönleri de aynı. İki Lider de "ötekileştirme" stratejisiyle halkı bölerek makama geldi. Tıpkı ABD'de görüldüğü gibi, Türkiye'de de halk 50%- 50% bölünmüş durumda. Ve iki ülkenin siyasi tarihi süresince hiçbir liderin seçilmesi, muhalif seçmenleri ve dış ülkeleri bu kadar derin hüsrana uğratmadı. Demokrasi, hoşgörü, medeniyet ve uygarlık kavramları rafa kaldırılmakta olduğu bir dönem yaşanmakta iki ülkede.

SEÇMEN PROFİLİ 
Paralel yapıları yegâne istatistiklere dayanmıyor. Geografik olarak ta net bir tablo görülmekte. İki liderin seçmen kitlesi, geografik olarak sandık sonuçlarına bakıldığında ekseri kırsal ve henüz gelişmekte olan, tahsil ve eğitim / zekâ seviyesi düşük illerden gelmekte. 

MEDYA VE KANUN 
Bir diğer eş yapıları, Medya’ya karşı olan büyük sempatileri. Çok severler. O kadar ki, ... en çok sevdikleri yazarları ve gazetecileri daha yakından görebilme amacıyla, özel kapalı hücrelerde ağırlarlar. Keza Kanun ve Hukukçular, askeriye, polis, kamu görevlileri, eğitimciler, sosyologlar, hekimler, uğurböcekleri ve menekşeler ... yani kısacası aslında oksijen tüketen her "muhalif" canlı iki liderin nazarında düşman ve vatan hainleri olarak nitelendirilir. Hâkim, hâkimi yargıladığı tuhaf bir senaryonun içindeyiz. Ülkede yargılanacak ve de yargılayacak hâkim- savcı kalmadığı için de yeni atamalar zoraki ve şartsız atanmakta. Hâkim olabilmek için artık Kalifikasyon olarak belirli bir puan elde etmeniz gerekmiyor. Mazlum, suskun ve soru sormayan bir kişiliğe sahipseniz Kriterleriniz başbakan makamına dahi yeterli. Zira Suriye / Petrol savaşında, Demokrat ve yasa / kanun çerçevesinde uygar düşünen insanlar bu Projeye büyük zarar verebilecek tehlikedir. 

ÖNCEKİ SİYASİLER SAĞ OLSUN
Eğer bugün muhteşem ikili iktidarsa, CIA’nin onayı sonrası bunun diğer nedenlerinden biri de ülkelerinde iktidar olan önceki siyasilerin başarısızlıkları sayesindedir. İnsanları yaptıklarıyla değil, yapmadıklarıyla eleştirip, halkın algı ayarlarıyla oynadılar. İki liderin konuşma, yüz ifade mimikleri ve beden dilleri aynıdır. Trump seçim arifesinde "ÜLKEMİZDE UNUTULMAYA TERK EDİLMİŞ KAHRAMANLAR VAR, ARTIK KİMSE UNUTULMAYACAK" sözleriyle solcu lobisine gönderme yaparken, yerli mamulümüz: EYYYY AVRUPA, BİZİ ÖNCEKİLERE BENZETİP, KİMSE ŞEYİMİZLE OYNAMASIN- YOKSA NAMAZ KILARIZ" tehditleriyle halkın algı ayarını bozdu. 

AYNI PROJEDE EL ELE.
Israil ve CIA’nin böyle yapıya sahip İki "lideri" Putin'in karşısına çıkartıp, Suriye projesinde bir araya getirmesi dehşet verici. Suriye ve Irak krizinin geleceğini anlayabilmek için, arz ettiğim gibi mazide yatan gelişmeleri ve bilhassa Amerika'nın dış Politika konseptini anlamak gerekiyor. ABD kuruluşundan bu yana ilk kez rekor sayılara ulaşan petrol tüketimine sahip. 2016 yılında günlük Petrol tüketimine 400.000 barel Petrol daha artmış durumda. Toplamında sadece ABD günde 20 milyon barel tüketmekte. 
Size kıyaslama yapabilin diye Çin'in sayılarını da açıklayayım ... Çin'in günlük Petrol tüketimi 12 milyon barel petrol. Türkiye 2016 istatistiklerinde tüketim oranı günlük 42 milyon barel petrol. 
(Kaynak: Statista) uzmanların sürdüğü prognozda Dünya genelinde günlük tüketim ise 122 milyon barel petrol. (1 Barel = 159 Litre) veya (42 galon) 

GUARDIAN gazetesinin 27. Kasım 2015`daki haberince Recep Bey, BMC şirketi üzeri İŞID'den temin ettiği Suriye Petrol'ünde haftada 10 milyon dolarlık ticaret yapmakta. Gemicikleri ile NATO ve bilhassa Israil'e kaçak Petrol satan Recep Bey, piyasanın çok altında olarak, barel başına yaklaşık 60 dolar talep etmekte. Petrol satışları sayesinde Türkiye- Israil arasındaki ticari volüm 5,6 milyar dolara çıktı. (Siz ülkenin bekası ve kalkınması için yine de liraya döviz getirin ve yastık altı altınları bozdurun). Lakin petrolden gelen servetin ne Türkiye'nin nede Türk halkın yararına akmadığı gelen son zamlardan görülmekte. Bu durumda Kat milyarlar dolarların kimlerin ayakkabı kutularına ve kimleri doyurduğu ortada. 

ABD'NİN GÖZÜ ARAP TOPRAKLARINDA
ABD'nin Siyasi stratejisi Arap ülkelerini lojistik olarak fetih etmek. Güneydoğu`daki Petrol rafinelerini ele geçirip, Petrol ticaretinde hakimiyet kurmaktır. Ancak bu geografik şartlardan dolayı uzun vadeli olarak finanse edilebilmesi çok zor bir proje. Vietnam ve Kuveyt savaşı nelere mal olduğu göz korkuttu. Bu noktada Türkiye giriyor devreye. Türkiye’yi operatif enstrüman kullanabilmek için evvela tüm Siyasi makamları, Sanayi kanalları, yargıyı, polisi ve önde gelen sosyal kurumları içten fetih etmeleri gerekiyordu. CIA & MOSSAD'ın sahalara indiği an.

AMERİKA BİZE MAHKûM
Her açıdan. Körfez krizi ve Terör sayesinde ABD'nin silah satışları / kaçakçılığı ülkenin silah sektörüne yılda 400 milyar dolar kazandırmakta.
Önü çeken LOCKHEAD MARTIN silah ve zırh şirketi tek başına 48 milyar dolar kazanç elde etmiş ve ikinci sırada gelen BOEING şirketine 17 milyar dolar fark atmış. Suriye savaşı ABD'nin ciddi gelir kaynağı durumunda.

UYUŞTURUCU 
Güneydoğu bölgesinden Türkiye güzergahı üzeri Avrupa’ya akan narkotik- uyuşturucu sermayesi yılda 86 milyar dolar kâr getirmekte. İki Devlet'te hiçbir şekilde bu gelir kaynağının başkalarının yemesine göz yummaz. Ve buda, PKK ve İŞID'in sahalara indiği andır. Abdullah Öcalan'ın üç manidar sözlerin altında neler yatıyor?

KONUŞURSAM ÜLKE BİTER!
MİT İSTEDİ, PKK'YI KURDUK!
MİT BİZİ KULLANDI, BİZ DE MİT’İ!

(Bu konuyla ilgili detaylı bilgileri ikinci bölümde aktaracağım) 

Haftaya: MİT’i ve PKK'yı kimler kurdu, Uğur Mumcu'nun "Kürt dosyası", APO'yu MIT seçti, CIA’nin köpeği Fettullah Gülen.

Çağdaş Akyıldız

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner301

banner272

banner276

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir