Nürnberg Film Festivali ödülleri sahiplerini buldu

Şener Şen, “Yol Ayrımı “filmindeki rolü ile en iyi erkek oyuncu ödülünü aldı. Yavuz Tuğrul’un “Yol Ayrımı “filmi ise, seyirci ödülüne layık görüldü.

Nürnberg Film Festivali ödülleri sahiplerini buldu
Nürnberg Film Festivali ödülleri sahiplerini buldu

Şener Şen, “Yol Ayrımı“ filmindeki rolü ile en iyi erkek oyuncu ödülünü aldı. Yavuz Tuğrul’un “Yol Ayrımı“ filmi ise, seyirci ödülüne layık görüldü.

9 Mart’ta başlayan ve 10 gün süren 23.Nürnberg Türk-Alman Film festivalinde ödüller sahiplerini buldu. Festival Başkanı Adil Kaya’nın konuşması ile başlayan ödül töreninde, kısa film jüri heyetinde bulunan Hande Ataizi ve uzun metraj film jüri üyesi Tuba Ünsal’da hazır bulundu.Her iki sanatçı, kazanları gerekçeleri ile sıralayarak takdim ettiler. Ödül töreni sonrası 2 Türk ve 2 Almandan oluşan Quantesprung orkestrası, müzik ziyafeti verdiler.GELECEK YIL EN GENÇ OYUNCU ÖDÜLÜ ALIRIM
Şener Şen, Sürpriz bir şekilde ödül açıklanırken, salona girdi. Sanatçıyı ilk tebrik eden Tuba Ünsal olurken, Şener şen, 3 yıl önce Nürnberg’de onur ödülü aldığını, şimdide en iyi erkek oyuncu ödülü kazandığını belirterek, gelecek seferde en genç oyuncu ödülü alırım diye espri yaptı.ÖDÜL ALAN SANTCI VE FİLMLER ŞÖYLE:
En iyi Film “Transit” (Reji Christian Petzold)
Eni Erkek oyuncu: Şener Şen “Yol Ayrımı”
En iyi kadın oyuncu: Stephanie Amarell (Aile filmi)
Öngörün Ödülü: Çirkin Kral Efsanesi (Reji Hüseyin Tabak)
Seyirci Ödülü: Yol Ayrımı (Reji Yavuz Turgul)
En iyi kısa film: “Toprak “(reji Onur yağız. 2. “ Hastabakıcı “ ( Reji Soner Sert ve 3.” Şampiyonlar ( Reji  Anastasija Brauniger ).ha-ber.com/Taner TÜZÜN / NÜRNBERG
Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2018, 15:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321