banner269
Öne Çıkanlar Almanya BMW Xabi Alonso Türkiye FETÖ Frankfurt Başsavcılığı

Nedim Şahin yeni eserine klip çekti

Almanya’nın Kuzey Ren Vesfalya Eyaleti`nin Telgte şehrinde yaşayan özgün müziğin umut vaat eden ismi Nedim Şahin, Barış Parlak Yönetmenliğinde '' Bitmiyor Savaşlar'' adlı eserine Video klipini Ahlen`de çekti.

banner197
Nedim Şahin yeni eserine klip çekti
Nedim Şahin yeni eserine klip çekti

Almanya’nın Kuzey Ren Vesfalya Eyaleti`nin Telgte şehrinde yaşayan özgün müziğin umut vaat eden ismi Nedim Şahin, Barış Parlak Yönetmenliğinde '' Bitmiyor Savaşlar'' adlı eserine Video klipini Ahlen`de çekti.

Söz ve Müziğini kendisinin yaptığı bu Türküyle genç sanatçı büyük bir çıkış yakalamak istiyor. Eserinde ''acıların, kayıpların, savaşların, ayrımcılığın son bulması'' gerektiğini vurgulayan Dersimli Nedim Şahin, '' Barış çağına olan umut şu anda uzakta da olsa sanatımla, barışa, dostluğa katkı sunmak istiyorum. Bu eserimle bu kötü gidişata dur deyip insanlara barış için bir şeyler yapmalıyız mesajı vermek istiyorum ‘‘diyor.


Ahlen`de Rottmannstrasse`de bulunan yıllardır işletmeye kapalı olan ve yıkımı başlanan eski Hundhausen Nişasta fabrikasının yıkım alanında gerçekleşen Videoklipte bir savaşta bombalanmış mekân canlandırıldı.

Türkülerin tarihi binlerce yıl öncesine gider

Pir Sultan Abdal, Aşık Veysel, Mahsuni ve diğer Ulu Ozanlardan esinlenen, ailede çok küçük yaşlarda bağlama çalmaya başlayan Nedim Şahin Türkülerin tarihinin binlerce yıl öncesine dayandığını hepsinde bir mesaj, anlam olduğunu söylüyor.Şahin ‘‘Türküler otantik kültürel mirasın bir ürünüdür.'' derken Her kültüre saygı duyduğunu, Barış, sevgi, iyilik, yardım düşüncelerinin sanatçının çalışmalarının merkezinde olması gerektiğini vurgulayan Nedim Şahin ' Biz Sanatçılar ve vicdan sahibi Aydınlar zaman zaman bir adım önde olmalı, halkı aydınlatmalı, motive etmeliyiz'' dedi.Melodik ve ritmik yapısı birbirine son derece uyumlu ve güçlü sözlerle süslenmiş bu Türküyü kendine has tok sesiyle yorumlayan Nedim Şahin Eserinden çok umutlu.Bielefeld`teki Nedim Şahin’in yapımcısı olan Deniz Bahadır`ın Müzik Stüdyosu’nda kaydı yapılan Esere Bağlamada Gökhan Kimverdi, Perküsyonda Gökhan Güldiken, Dudukta İlhan Dondurma, Gitarda Deniz Bahadır, Perdesiz Sazda Erdinç Aksaç, Keman da ise David Heinrich eşlik ettiler.Ahlen ve Hamm`da saatlerce süren ve titizlikle gerçekleşen Video Klip çekimlerinde ise Yönetmen Barış Parlak’a Can Mete, Makyöz Jale Karayalçın ve Alican Özkan eşlik ettiler.Videoklib önümüzdeki ay sosyal medyada ve farklı TV kanallarında gösterine girecek.ha-ber.com/ Mehmet Tanlı/Ahlen
 
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Ayhan Demirkaya 12 ay önce

Güzel insan sevgili kardeşim.
Daha dinlemedik ama çok güzel bir eser olduğuna şimdiden Emin'im. Sabırsızlıkla yayınlanacağı günü bekliyorum.
Yolun açık olsun.
Sevgiler saygılar.

banner291

banner301

banner272

banner276

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir