banner216
Öne Çıkanlar Istanbul ABD Türkiye Almanya AYM Afrika

Macar Kardeşten Resim Sergisi

Macar ressamların “Görüşler / Bakış Açısı” isimli resim sergisi Bahçelievler Akif Emre Kültür Merkezinde açıldı.

banner197
Macar Kardeşten Resim Sergisi
Macar Ressamların “Görüşler / Bakış Açıları” resim sergisi Bahçelievler’in sanatseverleri ile buluştu. İstanbul Bahçelievler Belediyesi Akif Emre Kültür Merkezinde üç Macar ressam Mátyási Péternek, Kecskés Andrásnak ve Kondor Attilá'nın eserlerini kapsayan “Görüşler / Bakış Açısı” adlı serginin açılışı düzenlendi. Açılış vesilesiyle Macaristan Milli Savunma önceki Bakanı, Macaristan milletvekili ve Hükümet Komiseri Dr. István Simicskó, Macaristan'ın Ankara Büyükelçisi Gábor Kiss ve Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu birer konuşma yaptı.  Macaristan'ın başkenti Budapeşte’nin 11. bölgesi Újbuda Belediyesi ile Bahçelievler Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği sanat etkinliğinde Újbuda Kenti sanatçıları Mátyási Péternek, Kecskés Andrásnak és Kondor Attilá'nın farklı temalardaki 26 eseri sanatseverlerin beğenisine sunuldu.


Bahçelievler Akif Emre Kültür Merkezindeki serginin açılış kurdelesini, Macaristan Savunma eski Bakanı Dr.  István Simicskó, Macaristan'ın Ankara Büyükelçisi Gábor Kiss , Macaristan Fahri Konsolosu Osman Şahbaz ve Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu birlikte kesti.            


Sergi açılışına Kardeş Újbuda Belediyesi heyetinden dr. Szentandrási-Sárkány Tamás, Jankó István, Junghausz Rajmund, Szabó András Sándor, Soltész Erika, Rimóczi Gabriella, Pappné Mika Edit, Szabó László, Belediye Başkan Vekili Hikmet Tekiroğlu, Zekeriya Yıldız, Mevlid Uyan, Yasin Yıldız, Metin Alıcı ile birlikte, Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Çıkrıkçı, AK Parti Bahçelievler İlçe Başkanı Av. Ramazan Açıkgöz, Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.Nazik daveti ve ülkemize gösterdiği ilgi ve desteğinden dolayı çok teşekkür ederim
Açılışta konuşan Macaristan Savunma eski Bakanı Dr. István Simicskó; “Belediye Başkanımız Sayın Osman Develioğlu'nun nazik daveti üzerine Macaristan’dan bu sergi için bugün geldim. Kendilerine hem nazik daveti, hem de ülkemize gösterdiği ilgi ve desteğinden dolayı çok teşekkür ederim. Eski bir bakan ve parlamenter olarak, ülkelerimiz arasındaki bu sıcak ilişkilerden dolayı mutlu ve bahtiyarım. İki dost ülke arasında güçlü işbirliklerinin ve sergimizin oluşmasında büyük emekleri olan Ankara Büyükelçimiz dostum Gábor Kiss ve değerli dostum Fahri Konsolos Osman Şahbaz'a içtenlikle teşekkür ediyorum. Ayrıca Újbuda Belediye Başkanımız Dr. Hoffmann Tamás'ın sizlere selamını getirdim. Belediye Başkanı Sayın Osman Develioğlu'nu da en kısa zamanda Macaristan'a davet ediyoruz” dedi. Açtığımız bu sergi, kardeşliğimizin sadece kağıt üzerinde kalmadığının da bir ifadesidir
Serginin ev sahipliğini üstlenen Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu da konuşmasında; “Kardeş şehir Újbuda ile ilişkilerimizin geliştiğini görmek bizler için mutluluk vesilesi.  Açtığımız bu sergi, kardeşliğimizin sadece kağıt üzerinde kalmadığının da bir ifadesidir. Dost ülke Macaristan ile ilişkilerimizin her alanda olduğu gibi kültür ve sanat alanında da artarak güçlenmesi adına Akif Emre Kültür Merkezimizde açtığımız resim sergimize tüm sanatseverleri bekliyoruz'' dedi.

 Macaristan Ankara Büyükelçisi Gábor Kiss ise, '' İki dost milletin, iki kardeş şehirleri arasında bu güzel kültür ve sanat faaliyetinin olduğunu büyük bir mutlulukla müşahede ediyoruz. Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu'na en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca iki kentin arasında kardeş şehir ilişkisi ve bugünkü resim sergisinin açılmasında bir isme teşekkür etmeden geçemeyeceğim, enerjisi çok yüksek değerli dostum Fahri Konsolosumuz Osman Şahbaz. Samimi ve fedakârca çok büyük katkı vermektedir. Kardeşlik ve iş birliğimizin güçlenerek devam ettiğini görmek ayrıca mutluluk vesilesidir'' dedi.Bu etkinlik Türk Macar dostluğuna yakışan bir sergi olmuştur
Türk Macar İşadamları Derneği Başkanı ve Macaristan Kayseri Fahri Konsolosu Osman Şahbaz ise, '' İki dost millet ve iki kardeş şehir arasında bugün açılışını yaptığımız görüşler isimli resim sergisinde emeği geçen başta Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu'na, Macaristan Ankara Büyükelçisi Gábor Kiss'e ve ressamlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bu resim sergisi uzun soluklu bir çalışmanın eseri. Bu vesileyle Újbuda Belediyesi heyetini İstanbul Bahçelievler'de misafir etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Bu samimi ilişkiler yeni işbirliklerinin kapılarını da aralayacaktır. Resim sergisi bir kez daha Türk Macar dostluğunun kültürel gurur günü ve bu etkinlik Türk Macar dostluğuna yakışan bir sergi olmuştur'' dedi.

Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, Macaristan Milli Savunma önceki Bakanı, milletvekili ve Hükümet Komiseri Dr. István Simicskó'nun aynı gün 57. doğum günü olması vesilesiyle, Türk ve Macar Bayraklarıyla işlemiş bir pasta hazırlatarak Bakan'a bir sürpriz yaptı.

Sergi açılışı sonrasında Bahçelievler ve Macaristan heyeti Üsküdar Filizler Köftecisinde akşam yemeğine geçti.

Resim Sergisi, Bahçelievler Belediyesi Akif Emre Kültür Merkezinizde 07 Aralık 2018'e kadar ziyaret edilebilecek.

ha-ber.com/İstanbul
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Ayça Tok 2 hafta önce

Harika bír etkinlik olmuş. Modern insanları sevmiyorum.
Ayça Tok

Avatar
Leyla Saçak 2 hafta önce

Sabayı ve sanatçıyı destekleyen Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu’nu kutluyorum.
Sevgiler,
Leyla Saçak

Avatar
Hasan Dede 2 hafta önce

Sanat ve spor tüm milletleri bir birine yaklaştıran önemli unsur. Belediyelerimizi kutluyorum.
Hasan Dede

Avatar
Aslı Kansı 2 hafta önce

İşte, sanat böyle Harika bir şey !
Sevgiler,
A. Karsu

Avatar
Esra Sıraç 2 hafta önce

Resim ve sanata değer veren Belediye Başkanlarını kalpten kutluyorum.
Esra Sıraç

Avatar
Haydar Taşar 1 hafta önce

Tebrikler her iki belediye Başkanına.
H. Taşar

Avatar
Fatma Atak 1 hafta önce

Sizleri tebrik ediyorum. İki ülke arasında bu kadar güzel bir haber olabilirdi.
Fatma A. / Leicester

Avatar
Ali Fatsa 1 hafta önce

Resim ve sanat; hepimiz şapka çıkartıyoruz!
Kutluyorum...
Ali Fatsa

banner291

banner301

banner272

banner276

banner274

banner275

banner302

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir