Altın Portakal geri geldi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ''Uluslararası Antalya Film Festivali''nin adının değiştirilerek eskisi gibi yine ‘'Altın Portakal Film Festivali'' olarak düzenleneceğini bildirdi.

Altın Portakal geri geldi

ATSO tarafından bu yıl 3. düzenlenen ''Antalya İş Dünyası Yerel Yönetimler Zirvesi''ne katılan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, kentin sorunları ve çözüm önerileri konusunda bilgi verdi.

Antalya'nın tarım, turizm, ticaret ve sanayi ağırlıklı olduğunu ifade eden Böcek, Antalya'nın en büyük sorunlardan birinin Kırcami bölgesi olduğunu dile getirdi.

Deniz kum ve güneş turizminden ayrı kültür turizminin de yoğunlaşması gerektiğini ve turizmin 12 ay yapılacak duruma getirilmesi için belediye olarak gereken desteği vereceklerini anlatan Böcek, kent ulaşımı hakkında da açıklamalarda bulundu.

Antalya kent merkezinde 'cazibe merkezleri' oluşturmak istediklerini anlatan Böcek, iş insanlarının Menderes Türel döneminde adı Uluslararası Antalya Film Festivali olarak değiştirilen Altın Portakal Film Festivali hakkında yönelttiği soruları da yanıtladı. Böcek, şöyle devam etti.

''Altın Portakal hem ulusal hem uluslararası olacak. Antalya Uluslararası Film Festivali bundan böyle 'Altın Portakal'' adıyla devam edecek. Bu yıl 26 Ekim-2 Kasım tarihlerinde 56'ncısı düzenlenecek olan Antalya Altın Portakal Film Festivali, ulusal ve uluslararası olacak. Hem yerel de hem genelde yerini alacak. Antalyalı hemşerilerimizle Cumhuriyet Bayramımızda galasını tüm vatandaşlarımızla yapılacak.''

Antalya'yı zirveden gören Tünek Tepe’ye ise otel yapmayacaklarını ifade eden Böcek, ''Tünek Tepe’ye otel yerine seyir terasları, çay bahçeleri ve eğlence alanları yaparak bölgeyi geliştireceğiz. İnanç turizmi ve kış turizmini de geliştirmek istiyoruz. Elmalı ilçemizde Hamdi Yazır, Demre’de Noel Baba’nın tanıtımının daha iyi yaparak turizmi de 12 aya yaymayı hem de çeşitlendirmeye çalışıyoruz. Kış turizminde de alt yapı eksiklikleri giderilecek'' dedi.

ha-ber.com/Fikri Cinokur/Antalya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321