Ahmet İhvani ve Ahmet Aslan gönüllere taht kurdu

Berlin`de yaşayan, kendisini Ruhi Su geleneğinin temsilcilerinden olarak tanımlayan sanatçı Mustafa Yeşilyurt`un düzenlediği Ahmet İhvani ve Ahmet Aslan konseri muhteşem geçti.

Ahmet İhvani ve Ahmet Aslan gönüllere taht kurdu

Berlin güzide salonlarından Devlet Kütüphanesi Otto- Braun salonunda düzenlenen konserde Ahmet İhvani konukları Ahmet Aslan ve Mustafa Yeşilyurt ile gönüllerde taht kurdu.

Geleneksel Halk Müziğinin yeni kuşak icracıları içerisinde kendini ispatlamış, profesyonel şekilde gerek icra tarzları gerekse de kendilerine özgü sanat kültürüyle ön plana çıkan iki müzisyen Ahmet İhvani ve Ahmet Aslan sazıyla, gitarıyla sözüyle salonu dolduran müzik severlere güzel bir gece yaşattılar.

Kanada da yaşayan Türk Halk Müziği'nde değerli bir yere sahip olan ve Türkiye-Almanya arasında sürekli konser veren sanatçı Ahmet İhvani, kendi tarzlarında ve kendilerine özgü sunumlarıyla ve okudukları eserleriyle adeta geceye damgalarını vurmuş oldu.

Berlin Devlet Kütüphanesi Otto- Braun salonunda düzenlenen konserde Ahmet Arslan´ın özellikle kendisinin geliştirdiği enstrüman gitara benzeyen “Didar” dediği bu enstrümanın mucidi sanatçımız Ahmet Aslan, gecede bu enstrüman ile sunum yaparak büyük alkış aldı.

ha-ber.com/Orhan Önaldı

Fotoğraflar: Mustafa Temel

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2019, 14:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner323

banner320

banner321