banner216
KORKUN O TUZAKTAN

Bizim Peygamberimiz, “Çalışanın hakkını, teri soğumadan verin” diyor!..

Sizin Peygamberiniz başka mı ki işveren çalışanın hakkını vermediğinde, karşı çıkmak, hakkını aramak, hakkını talep etmek isteyenlere grev yasağı uygulayabilmek için OHAL kararı alıyorsunuz?!!

Yine bizim Peygamberimiz, “İnsanlara merhamet etmeyene, Allah da merhamet etmez.” diyor!..

Sizinki, “Merhamet edilmeyene, sen de merhamet etme” mi diyor ya da “Merhamet etmeyenlere, merhamet et” mi diyor?!!

Kendi kendinizi daha doğrusu, inancınızı yalanlıyorsunuz farkında mısınız?!
Yoksa, Özal gibi sizler de zengini mi seviyorsunuz ki garibandan yana değil, güçlüden ve zenginden yana oluyorsunuz her vesile?!

Akıl alır gibi değil İslamla tezat sözleriniz, davranış ve uygulamalarınız.

Ayrıca kul hakkı diye bir kavram da var bizim dinimizde!.. Helallik alınmadıkça da, hak yiyenin vay haline!!!

Bizim Allahımız da, Peygamberimiz de adalete ve kul hakkına çok önem veriyor! Sıklıkla da dile getiriyor adaletli davranılması gerektiğini, hele de devlet başkanları ve hukuk adamları için daha da önemle, üzerine basa basa dile getiriyor!

Yine benim Peygamberim, annenin ayağının altını bile cennetle eşdeğer görüyor; sizinki kim de evli bir annenin, evli olan başka bir erkeğe peşkeş çekilmesine bile hoş görüyle bakabiliyor?

Bizim Peygamberimiz Hz. Muhammed Mümini şöyle tarif etmekte…

-Hiç kimse kendisi için beğenip istediğini, din kardeşi, komşusu için de istemedikçe; komşusu onun kötülüğünden emin olmadıkça, mümin olamaz!
-Müslüman, elinden ve dilinden başka Müslümanların zarar görmediği kimsedir!
-Müslüman Müslüman’ın kardeşidir; ona yalan söylemez, ihanet etmez, kötülük yapmaz, onu aşağılamaz, kötülük edebilecek birinin eline bırakmaz!
-Müslümanların kanları, malları, namusları ve şerefleri, kendi aralarında kutsal Mekke kadar, hac ayları ve günleri kadar saygındır, dokunulmazdır!

Ya sizin Peygamberiniz ne diyor bu konuda, neler söylüyor?!
Ya tanrınız neleri emrediyor, neler söylüyor?!


İslam’ın, Müslümanlığın, Mümin olmanın ne olduğunu, nasıl olması gerektiğini bilmeyenler, kendi Allahlarıyla, Peygamberiyle sizlerin tanrısı ve peygamberinin aynı olduğunu sanıyor!..

Pek çok konuda, kandırıldığınıza, yanıldığınıza, oyuna geldiğinize inandırabilirsiniz bu yanılgı içindekileri ama unuttuğunuz bir şey var; Allah durup dururken kandırmaz, yanıltmaz, oyuna getirmez kimseyi!..

Adını, dinini kullananlara, emirleri hilafına hareket edenlere, ayetlerini yalanlayan ve çarpıtanlara, yok sayanlara tuzaklar hazırlar sadece (Onlar, hilekarlık yaptılar, tuzak kurdular, Allah da hilelerine mukabelede bulundu ve onlara tuzak kurdu. Allah, hile yapanların ve tuzak kuranların en hayırlısıdır! Ali İmran/54)

Bence korkun o tuzağa düşmekten!!!

Perihan Reyhan Alkan

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner272

banner276

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir