banner269
"İYİ" HESAPLI "İNCE" STRATEJİ

KILIÇDAROĞLU'NUN 2 HAMLESİ
CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun, kısa bir zaman içinde yapmış olduğu iki ayrı siyasi hamle, AKP'nin tüm erken seçim hesaplarını bir anda komplikasyonlara soktu. Yüzlerine bakılırsa, Saray'da keyifler bir hayli firari. İYİ Parti üzerinden adaylığını ilan eden sayın Meral Akşener'i seçimlere yönelik, uydurmaca yasal işlem ve kriterlerle sabote etmeye çalışan Recep Bey, CHP'nin demokrasi adına kendisinden feragat ederek, İYİ PARTİ ile ittifak kurup 15 milletvekili transfer vermesiyle öne sürülen tüm yasal engeller ve maniler bir anda yok oldular. Seçim Sandık- Ring'de hilesiz açık müsabaka dan yana döne kaçan Recep Bey, sonunda 4 Saat içinde yüzbinlerce imza toplayabilen cengâver bir başkan adayı ile karşı karşıya kaldı.

CHP'DE FİRE DURDU.
iYi PARTi'nin bilhassa Avrupa’daki seçmen kitlesini ve parti genelinde gelişmesini mercek altına tutacak olursak, Kemal Bey’in son seçimlerde göstermiş olduğu performansızlık nedeniyle, MHP'nin seçmen kitlesinin yanı sıra, CHP'nin de öfkeli seçmen kitlesinin İYİ PARTİ'de yeni umut sahibi olduğu görülmekteydi. Ancak, fire veren CHP, Muharrem İnce’nin adaylığı ile tüm seçmenlerine tekrar yeni motivasyon, inanç, güven ve gayet umutlu bir seçim vaad etmiş olduğu tartışılmaz. 

"İYİ" HESAPLI "İNCE" STRATEJİ 
Türkiye Cumhuriyeti, sandıkta sayın Meral Akşener ve sayın Muharrem İnce gibi birbirinden farklı güzel ve Türkiye adına son derece doğru olan liderler arasında kalması büyük bir lütuf. Zira iki liderin birbirinden farklı vasıflar taşımalarına rağmen, ikisi de laik, demokrat, sulh & barış içinde çağdaş ve hoşgörülü yeni bir Türkiye vaad etmekte. En geç ikinci turda seçmen, final kararıyla yeni Başkanımıza kavuşacak. Nitekim iki liderinde Seçmen kitlesi malum. Dolayısıyla iki liderin şimdiden anlaşıp, İYİ bir strateji ile sandık öncesi anlaşıp, tüm oyları bölmekten ziyade 1 cephede birleştirmeleri en doğru yol gözüküyor. 

İNCE VE ATATÜRK'ÜN KADERLERİ
Nurlar içinde yatsın, insan tarihinin en büyük reformistimi, ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Osmanlı dönemin son padişahı Vahdettin'in İngiltere kraliyetinin saraydaki fayansları saymaya gitmesi sonrası Türkiye Cumhuriyeti’ni ilan ettiğinde, 29 Ekim 1923 sabahını, bugünümüzle bir kıyaslayın. Cumhuriyetin ilan edildiği günü 11 milyon Nüfusa sahip Türk Halkı savaştan yeni çıkmış sefalet, açlık ve hastalık içinde. Ülkede doktor, hemşire tek elle sayılacak miktarda. Sağlık reformasyonu diye bir tabir yok. İnsanlar hasta ve aç. Yiyecek yok. Ülkede tek traktör yok. Fabrika yok. Un, şeker ve pirinç dahi ithal edilmekte. 40 bin köy var bunun 37 bininde 1 okul dahi yok. İnsanlar ve hayvanlar tifüs gibi hastalıklardan yıkılıyor. Ekmek dahi yapmaktan aciz bir toplum. Ekonomi adına 1 sanayi yok. Tarım sıfır. Mustafa Kemal Atatürk bu Cumhuriyeti yoktan var etti.

TARİH KİTAPLARINDA DEJAVÜ
Ve şimdi bugünü değerlendirin! Var mı Sizce bir fark? Tablo aynı! Tarım yok, sanayi yok, ithalat yok. Okul ve eğitim sistemimizin seviyesi ise, uluslararası genelinde ancak Kongo Cumhuriyeti ile kıyasıya mücadele etmekteyiz. (Organik hoşaf ve deve sidiği diyorum) 
İktidar yanlısı ruhsuz sırtlanların "Okumamakla" övündükleri günler daha henüz 1 takvim eskitmedi. Dış borçlar 500 milyar dolardan 1 kuruş azalmıyor. Altın sermayemiz tonlarca İngiltere bankasında ipotekten çıkamaz halde. Euro olmuş Rabia. Tarih kitapları bir kez daha aynı senaryoyu yazacak. Yeni başkanımız Türkiye'yi aynı krizden çıkaracak. 

NEDEN AKŞENER VEYA İNCE?
Bu soruya birçok geçerli cevap var. Fakat Şahsımca .., bu hükümet kimleri yok etmedi ! 
Kimleri kürsülerde susturdu, kimleri al aşağı etti, kimleri tutuklatmadı, kimlere yafta yapıştırmadı. Ve hatta ötesinde kimleri mecburiyet & baskı altında koca partilerini fesh ettirmedi. Ne "devlet"ler yok olup soytarı haline geldi bu iktidar altında değil mi? Siz inanıyor musunuz ki, iki başkan adayında zerre açık hesap, en ufak leke olsa. Sağ kalırlar mıydı ikisi de!? Mümkün değil. Recep beyin en büyük ve eşzamanda en korkulu rüyası olan bu iki aday, çoktan silinmişti. Buda, iki adayın ne kadar doğru, dürüst ve alınları AK olduklarının ispatıdır benim için. 

Saygı ile selamlar ...

Çağdaş Akyıldız

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner309

banner310

banner311

banner312

banner313

banner174

sanalbasin.com üyesidir