banner216
IRKÇI ALMANLAR SONUNDA…

Irkçı Almanlar sonunda, "Alman gibi düşünüp çalışan, Türk gibi hisseden" Mesut Özil’e Türk olduğunu hissettirdiler.

"İki kalbim var. Biri Alman, diğer Türk" diyen Özil, sonunda Alman ırkçılarının baskına dayanamayarak Alman Milli Takımına veda etti.

Halbuki 2014'te Dünya Kupası Almanya'ya kazandıran en önemli oyuncu idi Mesut Özil.

Alman Milli Takım forması ile 92 maçta oynayan Özil, bu maçlarda Almanya için 23 gol atarak Alman futbol tarihine geçen ilk Türk kökenli futbolcuydu.

Başarısı ile Almanların sahiplendiği ve “Türk kökenli Alman (Deutsche Türkische Herkunft)” olarak tanımladıkları Mesut Özil'in kariyeri ve Almanlığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile fotoğraf çektirene kadarmış.

Fotoğraf nedeniyle Alman ırkçıların ve dünya kupasını kaybeden Alman Futbol Federasyon’un suç keçisi haline getirdiği Mesut Özil baskıların dayanılmaz bir hal aldığı söyleyerek Alman Milli takımı bıraktı, iyi de yaptı.

Bu çocuklar Almanya'da yetiştiler ancak kökleri Türk. Hiçbir zaman memleketlerini unutmadılar. Bu başarılı gençler sadece spor ve kariyer başarıları ile ölçülemez. Bu gençler Almanya ve Avrupa’daki binlerce yabancı kökenli gencin de “Rol Modeli” idi. “Gayret Gösterirsen sende başarabilirsin” duygusunu gençlere aşılıyor, onları uyuşturucu, şahsi boş vermişlik batağından kurtarıyordu.

“Muster-Türke/ Örnek Türk” diyorlardı Mesut Özil için. Mesut’un sadece futbolu konuşulmuyordu, yardıma muhtaç çocuklar için yaptığı çalışmalar, hibeler Mesut’u göklere çıkarıyorlardı.

Almanya ve Almanlar bu ırkçı faşizan tutumları ile kendi ayaklarına kurşun sıktılar. Ülkede doğan Almancayı bir Almandan daha iyi konuşan gençlere “siz ne kadar çabalar iseniz çabalayın, başarılı olursanız olun, sonuçta Türk olarak nitelendireceksiniz” mesajını verdiler.

Halbuki nüfusu gittikçe azalan Almanya’nın refah geleceği bu gençlerin omuzunda.

Alman Futbol Federasyonu'nun ırkçı yönetimi, Almanya’da Nazilerin ekmeğine yağ sürecek.

Almanya’da doğan Türkler gerçekten Alman toplumunun bir parçası mı, yoksa sonsuza kadar yabancı mı kalacağı tartışmalarında ırkçılar bir puan öne geçtiler.

Dr. Ahmet Güler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir