HAKİMİ YALANCI MI ÇIKARTSAYDIM!

Zamanın birinde Erzurumlu iki kardeşe, şahitlik için mahkeme bir tebligatta bulunmuş, hâkim sormuş, bayan senin ismin Ayşe’mi?

Kara çarşaf içine giren kadın hıh hıı diye cevap vermiş. Peki kırkbeş yaşında mısın diye sormuş? hıı hıı diye yine cevap vermiş.

Peki ikametgahın şu köy mü diye sormuş? Kadın yine hı hıı diye cevap vermiş.

Dava görülmüş; şahitleri hâkim dışarı çıkartmış, kadının kardeşi sormuş, bree bacım hâkime niye yalan söyledin, senin ismin Ayşe değil; oturduğun yer başka, birde kırkbeş değil altmış yaşındasın deyince. Kadın ede kurban koskoca hâkimi yalancımı çıkartsaydım demiş.

Bana bu hikâye YSK’nın kararını anımsattı. Sandık kurulunda bir önceki seçimlerde görev yapan fakat bu seçimlerde kabul görmeyen, bundan dolayı iptal edilen İstanbul seçimleri için Ede kurban koskoca hakimleri yalancımı çıkartsaydık, altı üstü bir seçim; ne olur bir daha yaparsınız olur biter, zaten millet seçim gündemiyle uğraşırken, şimdiye kadar saray bin sekiz yüz seksen, meclis ise bugüne kadar beş yüz üç düzenleme yapmış.

Türkiye’deki Suriyeli sayısı dört milyon, Türkiye’de doğan 400 bin, harcanan para kişi başı yıllık ikibin beşyüz dolar, her bayramda ülkesine dönüp geri gelen kırkbin Suriyeli, vatandaşlık verilen Suriyeli sayısı 80 bin.

Bu kadar güçlü bir ülke, ekonomisiyle; teknolojisiyle Avrupa’ya kafa tutan, bir Dünya lideri, Emevi Cami’sinde namaz kılacağız derken” Esad dört milyon vatandaşının yükünü Türkiye’nin sırtına sarıp” üstüne üstlük bir de bize domates biber satıyor, herşey güzel mi; kötü mü olacak ben onu bilmem.

Fakat İstanbul seçimlerinden sonra bu milletin daha ağır fatura ödeyeceği kesin değil mi Ede Kurban.

Ali Sönmez

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Mehmet
Ahmet Mehmet - 2 hafta Önce

Bunu güzel yazmışınız,
Birde çözüm önerisi yazsaydınız daha güzel olmazmıydı ?????..
Eeen güzel çözüm başlangıçı
Ekrem Imamoğlu.
HERŞEY ÇOOOK GÜZEL OLACAK .....

Feyzi Çakır
Feyzi Çakır - 2 hafta Önce

Buna rağmen her şey daha güzel olacak

Cemal Arslan
Cemal Arslan - 2 hafta Önce

Bu Cahil Toplumda Ne Bekliyoruz

Cetin Ari
Cetin Ari - 7 gün Önce

Kalemine Saglik Alicim. Ancak okuyabildim. Yine hakkini vermissin. Harika yazilarinla iyi ki varsin.

banner324

banner323

banner320

banner321