Nürnberg Türkspor, Atatürk kupası şampiyonu

Finalde, penaltı atışları sonunda Fürth Turnerschaft’ı 3-1 yenen Nürnberg Türkspor kupasını Başkonsolos Yavuz Kül ’ün elinden aldı.

Nürnberg Türkspor, Atatürk kupası şampiyonu

Türkiye Cumhuriyeti Nürnberg Başkonsolosluğu Atatürk kupa finalinde, penaltı atışları sonunda Fürth Turnerschaft’ı 3-1 yenen Nürnberg Türkspor şampiyon oldu.Oyunun normal süresi 1-1 berabere biterken, penaltı atışları öncesi, tüm salonu heyecan sardı. 12 takımın katıldığı turnuva 9 saat sürdü. Fürth Turnerschaft 2.likle yetindi.Turnuvanın 3. üncüsü ise, Bayreuth Türk Futbol Kulübünü 3-1 yenen Neustadt Türkgücü oldu. Dereceye giren ilk 4 takıma çeşitli para ödülleri ve kupa verildi.

Turnuvanın en iyi kalecisi Neustadt takımından Sinan Bulut olurken, Nürnberg Türkspor oyuncusu Ali Yapıcı ile Fürth Turnerschaft’lı Tolga Toker’de 8’er golle en golcü futbolcu oldular.SAYGI DURUŞU VE MİLLİ MARŞIMIZTurnuva büyük ilgi görürken başlangıçta, saygı duruşu yapıldı ve hep birlikte milli marşımız okundu.

Başkonsolos Yavuz Kül, yaptığı konuşmada bütün takımlara başarı diledi. Maçların arasında minikler futbol karşılaşması yapıldı.Konsolosluk mensupları ile kulüpler yöneticileri arsındaki maçı ise konsolosluk mensupları   4-2 kazandı.İş insanı Rıfat Çolak, firmasında yaptırdığı Atatürk fotoğraflı formaları, Nürnberg Türkspor takımına hediye etti. Maçları, iki Türk hakem Serkan Demir ile Salih Demir idare etti.

ha-ber.com/Taner TÜZÜN / NÜRNBERG
 

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2019, 12:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321