''Galatasaray'ın büyüklüğü transferimi etkiledi''

Galatasaray'ın yeni transferi Podolski, sarı-kırmızılı kulübün büyüklüğünün ve UEFA Şampiyonlar Ligi'nde mücadele etmesinin transferinde etkili olduğunu söyledi.

''Galatasaray'ın büyüklüğü transferimi etkiledi''

 
''Galatasaray'ın büyüklüğü transferimi etkiledi''

Galatasaray'ın yeni transferi Podolski, sarı-kırmızılı kulübün büyüklüğünün ve UEFA Şampiyonlar Ligi'nde mücadele etmesinin transferinde etkili olduğunu söyledi.

Galatasaray'ın yeni transferi Lukas Podolski, gazetecilere yaptığı açıklamada, sarı-kırmızılıların Windischgarsten'de devam eden kampının çok iyi geçtiğini söyledi.

Golcü futbolcu, teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'nun kendisine ilgisinin çok önemli olduğunu aktararak, şöyle devam etti:

"Hocamız bana çok yakın davrandı ve benimle çok iyi ilgilendi. Bu da transferimde çok etkili oldu. Yönetimin ve taraftarın da çok büyük ilgisi vardı. Bunlar Galatasaray'a imzalamamda çok etkili oldu. Tabii ki İstanbul çok güzel bir şehir. Galatasaray'ın çok güzel bir stadı var. UEFA Şampiyonlar Ligi'nde oynamamız da transferimde etkiliydi. Bir de takımın içinde Almanca konuşan futbolcuların çok olması mükemmel bir şey."

"Galatasaray, Türkiye'nin en büyük kulübü"

Almanya ve İngiltere'den sonra Türkiye'ye transfer olmasını değerlendiren Alman futbolcu, "Galatasaray ile ilgili küçük bir şey söyleyemem. Galatasaray, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde oynuyor, Türkiye'nin en büyük kulübü. Burada olmak çok iyi. Galatasaray'dan küçük bir takımmış gibi bahsedemem" şeklinde konuştu.

Türkiye Ligi'nin Almanya ve İngiltere liglerinden aşağı seviyede olduğunu söyleyen Alman futbolcu, "Türkiye Ligi, dışarıdan bakıldığında Almanya veya İngiltere liglerinden aşağı seviyede görünüyor. Bu bir gerçek ama bu takım, geçen sezon hem ligi hem de kupayı kazandı. Bizim de hedefimiz bu başarıyı tekrarlamak ve UEFA Şampiyonlar Ligi'nde de üst turlara çıkmak istiyoruz" diye konuştu.

"Fenerbahçe'nin kimleri aldığı önemli değil"

Lukas Podolsi, Fenerbahçe'nin yaptığı yıldız transferlerinin kendisi için önemli olmadığını söyledi.

Sadece Galatasaray'a adapte olduğunu dile getiren Podolski, "Fenerbahçe'nin kimleri aldığı, hangi transferleri yaptığı benim için hiç önemli değil. Ben sadece kendi takımıma ve takım arkadaşlarıma konsantre oluyorum. Burada neler yapabileceğime adapte oluyorum. Bizim takımla ilgili de kimlerin transfer edileceği ve kimlerin takımdan ayrılacağı kararlar ise hocamızın vereceği karardır" değerlendirmesinde bulundu.

ha-ber.com

 

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2016, 13:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321