banner269
Öne Çıkanlar terör Demokrasi Polis TDI Berlin İslamiyet

Berlin Atatürk Kupasına hazırlanıyor

Türkiye Cumhuriyeti Berlin Başkonsolosluğu himayesinde ve Berlin Türk Spor Merkezi’nin önderliğinde yapılacak olan Atatürk Kupası karşılaşmalarının tanıtımı yapıldı.

banner197
Berlin Atatürk Kupasına hazırlanıyor
Berlin Atatürk Kupasına hazırlanıyor

Türkiye Cumhuriyeti Berlin Başkonsolosluğu himayesinde ve Berlin Türk Spor Merkezi’nin önderliğinde yapılacak olan Atatürk Kupası karşılaşmalarının tanıtımı yapıldı.

Berlin Konsolosluk binasında yapılan tanıtım toplantısına Berlin Başkonsolosu Mustafa Çelik, Berlin Türk Spor Merkezi Başkanı Rauf Çakır ve kulüp yöneticileri katıldılar.Berlin Başkonsolosu Mustafa Çelik konuya ilişkin yaptığı konuşmada, „bugün bu basın toplantısında Türk Spor Merkezi ile birlikte düzenlemeye karar vermiş bulunuyoruz. Malumunuz olduğu üzere Almanya genelinde Atatürk Kupası düzenleniyor. Büyükelçiliğimizin öngörüsüyle biz de Atatürk Kupası hazırlıklarını TSM'nin yöneticileriyle birlikte Berlin'deki Türk menşeli guruplarla birlikte başlatmış bulunuyoruz. Bu çerçevede tabi biz Berlin'de biraz daha şanslıyız. Türk Spor Merkezi gibi köklü bir kurumla iş birliği yaparak yükümüzü onların üzerine atmış bulunuyoruz. Onlar sağ olsunlar bütün organizeyi yapmak bizim açımızdan bizi rahatlatıyor. Çünkü bu konuda epey tecrübeleri var. TSM olarak 31 Mart, 1 Nisan tarihlerinde 17-22 yaş arası gençlerden oluşan seçmeleri hem Berlin elemelerini hem de Almanya elemelerini bu çalışmalarla birlikte yapacağız “dedi.  Berlin Türk Spor Merkezi yöneticileri de yaptıkları açıklamalarda, „2018 Atatürk Kupası turnuvasının gururunu yaşıyoruz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ülkemizin bağımsızlığı için şu anda Afrin'de canlarını feda eden bütün aziz şehitlerimizi, istiklal ve egemenliğimizi için canlarını otaya koyan gazilerimizi Türkiye Cumhuriyetimize katkı sağlamış her kişiye minnetle anıyoruz. 2018 Atatürk Kupası turnuvası Büyükelçiliğimizin kararıyla Konsolosluğumuzun himayesinde Almanya'nın tüm bölgelerinde düzenlenecek turnuvalarda finalistlerin belirlenmesinde Almanya dört bölgeye ayrılmış olup bölgelerinde şampiyon olan takımların 2018 Haziran ayında Berlin'de düzenlenecek olan Atatürk Kupası final turnuvasına katılacaklar “dediler 

ha-ber.com/Orhan Önaldı/Berlin 
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner309

banner310

banner311

banner312

banner313

banner174

sanalbasin.com üyesidir