banner269
EVET OYU VERENE " EŞ GARANTİ FONU"
 
Eski başbakan vardı hatırlarsanız, hani biz seçmiştik te demokrasi var diye sonra birileri görevden almıştı bir gecede demokrasi yok diye.
 
Eski başbakanımız AKP`li Davutoğlu, " Eş lazım dediğinizde önce annenize, babanıza gideceksiniz; inşallah onlar size hayırlı bir eş bulacak. Bulamazsa bize başvuracaksınız." Demişti görevdeyken.
 
Devlette devamlılık esastır. Eş sözü verilirken tabii ki ortak karar alınmıştır partide. Cumhurbaşkanımdan bu sözün arkasında durmasını istiyorum. Referandumdan sonra işi olana, eş bulma konusunda devlet yardımcı olmalıdır. Olmayana da önce iş bulunmalıdır. Vekil sayısı 600 olunca birde eş bulma bakanlığı acilen kurulmalıdır. Arabuluculuk hizmeti resmi makamlarca verilmeli halkımıza.
 
Fakat bu işi yarım yapmak olmaz. Parça parça verilmez eş. Yani Altay tankı dediniz de motorsuz çıktıya bu iş öyle olmaz. IMF`ye borcu sildik deyip başka bankalardan borç aldınız ya bu iş öylede olmaz. Yerli uçak deyip te uçuramadığınız, yerli araba deyip te yapamadığınız gibi de olmaz bu işler. Eş dediysen eş, iş dediysen iş vereceksin lafın özü bu. Araba dersin bindirmezsin vatandaş bir şey demez fakat eş deyip te aklına düşürdün mü, hüsrana uğrattığında işler karışabilir. Kısacası söz vermek başka bir şeye benzemez, verin bekarın eşini bu iş bitsin. Gerçi hükümeti germeye de gelmiyor bu günlerde. Emeklilik hakkını elimizden aldıkları gibi, evlilerde boşansın derlerse hiç şaşırmam.
 
Gençlerde işsizlik sayısı derseniz her dört kişiden biri işsiz. Gelir dağılımı deseniz adalet yok. Hukuk deseniz ayrı bir dert, dış siyaset deseniz ayrı bir sert.
 
 Davutoğlu eş sözünü verince birde arkasından " Böyle devlet sevilmez mi? Böyle devletin vatandaşı olmak gurur vermez mi?" diyordu meydanlarda. Hani iş bulunmuş, eş deseniz devlet garantili ve her şey güllük gülistanlık. Biz gurur duymayacağız da kim duyacak. Birde başkanlık sistemi gelirse varın siz hesap edin gerisini, altlarından deniz akan köprüler, üstlerinden araçlar giden duble yollar. Yaşıt olan eşler, damacana ile su ve daha neler neler.
 
Davutoğlu meydanlarda " sizi iş, eş ve ev sahibi yapacağız" Demişti 2015 yılının ekim ayında. Geçtiğimiz yıllarda 100 bin paralelci devlette yerini almış. Eskiden paralelcilere sahip çıktığınız kadar bari sahip çıkın vatandaşa.
 
Paralelciler için “Ne dediler de yapmadık “diyen sayın cumhurbaşkanım, Millete verilmiş eski başbakanın sözünü tutmakta size yakışır. Ya da çıkıp özür dileyin ve “paralel bizi, eski başbakan sizi kandırmış “deyinde, eline eş bulacağım diye evraklarını alıp sizi bekleyenleri daha fazla hayal kırıklığına uğratmayın.
 
Ender Özerdem

 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner271

banner272

banner274

banner276

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir