Türkiye`nin yönü üretim ve istihdam olmalı

İş dünyası yerel seçimlerin tamamlandığını, bundan sonra ülkenin yönünün üretim ve istihdam olması gerektiğini belirtiyor.

Türkiye`nin yönü üretim ve istihdam olmalı

Batı Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (BAKSİFED) Başkanı Abdullah Erdoğan yaptığı açıklamada, seçim sürecinin demokrasi ve hukuk devleti ilkeleri çerçevesinde sonuçlandırılmış olmasını önemsediklerini ifade ederek, ''Yönümüz ekonomi, hedefimiz istihdam ve üretim olmalı” dedi.

Gerçekleşen 31 Mart 2019 yerel seçimlerinden sonra kapsamlı hukuki ve ekonomik yapısal dönüşüm reformlarının hızla başlamasını beklediklerini kaydeden Erdoğan, açıklamasında şu görüşlere yer verdi.

''İş dünyası olarak, ülkemizde yapılan yerel seçimlerin neticelenmiş olmasını ekonomiye yansımaları adına çok olumlu buluyoruz. Seçim sürecinin neticelendirilmiş olması onur ve vicdan duygusunu güçlendirmiştir. Ekonomik ve siyasal istikrara duyulan güveni arttırmıştır. Enflasyonun yüzde 19,7, işsizlik oranının yüzde 14,7’ye çıktığı, milli paramızın değer kaybetmeye devam ettiği bir ortamda tüketici ve yatırımcı güvenini korumak hayati bir mesele haline gelmiştir.''

Milli birlik ve beraberliği güçlendirerek siyasi kutuplaşmayı önleyecek yapıcı ve demokratik bir olgunluğun gösterilmesi adına gelinen noktayı önemsediklerini ifade eden Abdullah Erdoğan, ''Seçim sürecinin demokrasi ve hukuk devleti ilkeleri çerçevesinde sonuçlandırılmış olmasını önemsiyoruz, yönümüz ekonomi, hedefimiz istihdam ve üretim olmalı. Türkiye’nin geleceği için her türlü siyasi amacı bir tarafa bırakarak, bu kaygılarımızı gideren tüm yetkililere teşekkür ediyor, yapısal, hukuki ve mali reformları başlatmaya davet ediyoruz'' dedi.

ha-ber.com/Fikri Cinokur/Antalya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321