TOBB Özel Jüri Ödülü Ali Çandır’a verildi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği TOBB) tarafından düzenlenen proje yarışmasında Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, Yöresel Ürünler Fuarı YÖRE) Projesi ile ''Jüri Özel Ödülü''nü kazandı. Çandır'a ödülü AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verdi.

TOBB Özel Jüri Ödülü Ali Çandır’a verildi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından bu yıl ilke gerçekleştirilen Oda ve Borsalar Proje Yarışması düzenlendi. 123 projenin katıldığı yarışmaya Antalya Ticaret Borsası da bu yıl 10.ncusu düzenlenecek YÖREX Projesi ile katıldı. Yarışmada YÖREX projesi, Jüri Özel Ödülüne layık görüldü.

Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Meclis Başkanı Erdoğan Ekinci, ATB Başkan Yardımcısı Halil Bülbül ve ATB Genel Sekreteri Tolgahan Alavant ile birlikte ödülü TOBB Mali Genel Kurulu'nda düzenlenen törende AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldı.

YÖREX'in Türkiye’nin ilk ve tek yöresel ürünler fuarı olduğuna dikkat çeken Çandır, YÖREX’in kırsal kalkınma ve yerinde istihdama katkı sağlayan, kaybolmaya yüz tutmuş Anadolu’nun 12 bin yıllık birikimi yöresel ürünleri gün yüzüne çıkararak ekonomiye kazandıran bir proje olduğunu belirtti.

ha-ber.com/Fikri Cinokur/Antalya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321