Manavgat fuarına aşçılardan destek

Manavgat Belediyesi ve Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) işbirliği ile düzenlenen ''Ne Varsa Manavgat'ta var Fuarı''na aşçı ve otel satın almacılar da destek verdi.

Manavgat fuarına aşçılardan destek
Manavgat'ta 10-12 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek ''Ne Varsa Manavgat'ta Var Ticaret Fuarı''na Manavgat Aşçılar Derneği (MAD), Otel Satın Alma Müdürleri ve Eğitim Derneği (OSMED), Otel Temizlik Eğitimi ve Dekorasyonu Derneği (OTED) ve Antalya Aşçılar ve Pastacılar Derneği (APADER) stant açarak destek verecekler.

MAD Başkanı İsmail Karataş, OSMED Başkanı Murat Arıncı, OTED Başkanı Sibel Cingöz ve APADER Başkanı Mehmet Özen ve yönetim kurulu üyeleri MATSO Başkanı Ahmet Boztaş'ı ziyaret etti.

MATSO Başkanı Boztaş, Manavgat’ın iş dünyasını 5. kez gerçekleştirecekleri fuarın her geçen yıl daha da kurumsallaştığını ve bölgenin ekonomik ve ticari açıdan gelişimine katkı sağladığını söyledi.Fuarda toplu alım yapan firmalar, konaklama tesisleri ve restoran gibi işletmelerle, bu tesislere ürün sağlayan tedarikçi firmaların buluştuğunu anımsatan Boztaş şunları kaydetti.

''Toplu satın alım yapan firmalara ne varsa Manavgat’ta var. Pazar arayışında olan, mal satmak isteyen iş insanlarına da kendinizi geliştirin, firmalarınız kurumsallaştırın, gerekli yeterlilik belgelerinizi oluşturun ve önünüzde 250 binden fazla yatak ve kocaman pazar var diyoruz. Pazar sahibi kurumlara da diyoruz ki ne alırsanız Manavgat’ta var. Dolayısıyla tedarikçi ve toplu alım yapan firmaları ikili iş görüşmeleri çerçevesinde bir araya getiriyoruz.''

AŞÇILAR 'BİZ DE VARIZ' DEDİ

Manavgat Aşçılar Derneği Başkanı İsmail Karataş ise Şehrin birlik ve beraberlik içinde daha nice başarılı çalışmalara imza atabileceğini vurguladı.
OSMED Yönetim Kurulu Başkanı Murat Arıncı da fuarın bölge ekonomisi açısından önemli olduğunu söyledi. Arıncı, ''Manavgat iş dünyasının bir araya geleceği ikili iş görüşmesinin bölgemiz ekonomisine katkı sağlıyo. Fuar yeni alternatifler sunuyor'' dedi.

Fuar'da stant açacaklarını ifade eden OTED Manavgat Şubesi Başkanı Sibel Cingöz, fuarın Manavgat’ın ticari hayatına farklı katkılar sağladığına vurgu yaparak, bölgedeki kalite ve kurumsallaşmaya açısından önemine değindi.

APADER Başkanı Mehmet Özen, ''Fuarda ikili iş görüşmelerinin geleneksel hale gelmesi bölgedeki kalite ve kurumsallaşmaya daha da önem verilmesini sağlayacak fuarın gelecek yıllarda büyüyeceğini ve sektörde kaliteye katkı sağladığını düşünüyoruz” dedi.

ha-ber.com/Fikri Cinokur/Antalya
 
Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2019, 15:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321