Batı Akdeniz EMİTT 2019’da tanıtılacak

Batı Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya, Burdur ve Isparta illerinin turizm potansiyeli dünyanın en büyük turizm organizasyonundan biri olarak kabul edilen 23. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) tanıtılacak.

Batı Akdeniz EMİTT 2019’da tanıtılacak
BAKA Genel Sekreter Vekili Abdullah Madenci yaptığı açıklamada, turizm profesyonellerinin buluşacağı EMİTT’te Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın (BAKA) koordinasyonu ve desteği ile bölge turizminin tanıtılacağını bildirdi.
 
Bölgedeki kamu kurumları ve özel sektör temsilcileri işbirliğinde Isparta ve Burdur’un bir arada olduğu stant ile bütün bölgeler ve ilgili kesimlerin ‘Destination Antalya’ başlığı altında toplandığı Antalya standında tanıtım çalışması gerçekleştirileceğini ifade eden Yardımcı, şunları kaydetti.''İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi’nde 31 Ocak- 3 Şubat 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek EMİTT’te bölgemizin turizm tanıtım çalışmaları yapılacak.
Turizm profesyonelleri, seyahat acentelerini, seyahat tutkunlarını Isparta, Burdur ve Antalya stantlarına davet ediyoruz.''
 
BÖLGE TURİZMİ GELİŞECEK
Madenci, EMITT Fuarında Isparta ve Burdur stantlarında yeni turizm destinasyonu gül ve lavanta tarlaları ile Salda ve Eğirdir gölleri, Salda ve Davraz kayak merkezleri, Sütçüler, Kızıldağ gibi doğa ile Sagalassos, Kibyra, Psidia gibi tarihi diğer turizm değerlerini tanıtacaklarını söyledi.
Madenci, şöyle konuştu.
 
''Antalya EMITT 3 numaralı salonda ‘Destination Antalya’ standında tanıtım yapacak. Turizm yatırımcılarını, acenteleri, tatil planlayan son tüketicileri İstanbul ile çevre illerimizde memleket özlemi çeken Ispartalı, Burdurlu ve Antalyalı hemşerilerimizi stantlarımıza beklerken, dostlarını da getirerek gönüllü turizm elçiliği yapmalarını arzu ediyoruz.
Her yıl Nisan sonu açan kiraz ağaçları ve zambaklarımızın, Mayıs ayında güllerimizin, Haziran-Temmuz aylarında da lavantalarıyla Isparta’mız ile Burdur’a, kış aylarında da Davraz ve Salda kayak merkezlerimize tüm güzellikleri paylaşmak için bekliyoruz.''
 
GÜLLER, LAVANTA, GÖLLER, DOĞA, TARİH

EMİTT Fuarına 90 ülkeden katılımcı ve 60 binin üzerinde ziyaretçi beklendiğini anımsatan Madenci, ''Turizm başkenti Antalya ile gülleri, lavantası ve gölleri ile dikkatleri çekecek Isparta Burdur standında antik çağlardan bu yana çok sayıda medeniyete ev sahibi olan bölgenin tarihi, eserleri, Sagalassos, Aspendos, Perge, Kybra ve Psidia başta olmak üzere antik kentleri, müze ve ören yerleri, eko, sağlık, inanç ve kültür, spor, yayla gibi alternatif turizm zenginlikleri ziyaretçilere anlatılacak. Lavantanın moru, gülün pembesi, göllerin mavisi ile EMİTT’te ziyaretçilerin ilgi göstereceği Isparta Burdur standında; gül ile lavantanın suyu ile kolonyaları kozmetik ürünleri, gül lokumu, ceviz ezmesi, Bucak salebi, haşhaşlı yufka, elma cipsi, şok elma, kekik çayı ile reçeli, dut pekmezi, dut kurusu, tahin helvası gibi yöresel ürünler ikram edilecek. Isparta Burdur standında; ikili görüşmelerde de yeni tur programları, ticari işbirlikleri ve rezervasyonlar konusunda olumlu ön görüşmeler yapılması bekleniyor'' dedi.
 
2019 ASPENDOS YILI TEMASI

Antalya Valisi Münir Karaloğlu öncülüğünde 2019 yılının ‘'Aspendos Yılı'' ilan edildiğini anımsatan Madenci, sözlerini şöyle tamamladı.

''Antalya standının teması #aspendostime olarak belirlendi. Antalya’nın deniz-kum-güneş olarak özetlenen resort turizminin yanı sıra, turizmin on iki aya yayılması ve turizm gelirlerinin artırılması amacıyla alternatif turizm alt sektörleri de Antalya standında tanıtılacak.

BAKA ve Antalya Tanıtım A.Ş. (Antalya Destination) ana koordinasyonunda EMITT 2019 Antalya standında; İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi, AKTOB, ATAV, ATSO, MATSO, turizm birlikleri ATİB, STB ve BETUYAB Antalya’nın tanıtımını gerçekleştirecek. Gelir düzeyi yüksek turistleri hedefleyen golf turizminin de tanıtımı yapılacak.
Antalya standındaki mini golf alanında da başarılı atış yapan ziyaretçiler arasında çekilişle Antalya’da tatil, Aspendos Opera ve Bale Festivali biletleri, Antalya tanıtım filmleri flash bellekleri, Antalya’ya özgü bergamot kabuğu reçelleri gibi hediyeler de verilecek.''
 
ha-ber.com/Fikri Cinokur/Antalya
 
Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2019, 00:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner323

banner320

banner321