Antalyalı İhracatçılar Berlin`e Fuara geliyor

Batı Akdenizli yaş meyve sebze ihracatçıları Almanya'nın Başkenti Berlin'de düzenlenen Fruit Logistica Fuarı'na katılıyor.

Antalyalı İhracatçılar Berlin`e Fuara geliyor
Batı Akdeniz İhracatçı Birliği (BAİB) Başkanı Hakkı Bahar yaptığı açıklamada BAİB olarak, yılda yaklaşık yarım milyar dolar ihracatı olan yaş meyve sebze sektörünün ihracatını daha da geliştirmek için Avrupa’nın önde gelen fuarlarından Fruit Logistica’ya katılacaklarını belirtti.
 
Almanya’nın başkenti Berlin’de 6-8 Şubat tarihinde gerçekleşecek olan fuarda Batı Akdeniz’in ihracata yönelik yaş meyve sebze ürünleri tanıtılıp, ihracat bağlantıları için görüşmeler gerçekleştirileceğini ifade eden Bahar, geçen yıl Fruit Logistica Fuarı’na 84 ülkeden 3 bin 239 firmanın katıldığını, 130 ülkeden 78 bin kişinin ziyaret ettiğini anımsattı.
 
Fuara 50 firma temsilcisi ile katılım sağladıklarını anlatan Hakkı Bahar, şöyle devam etti.
''Fuar öncesi tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Şık bir stant tasarımı gerçekleştirdik. Sektör temsilcisi 50 firmamızla fuara çıkartma yapacağız. Standımız “Hall 10.1 A-08”de. Almanya’dan ihracatımızı artıracak anlaşmalarla dönmeyi hedefliyoruz.''
 
TADIM ETKİNLİĞİ YAPILACAK
 
BAİB Başkanı Bahar, fuar alanında ürünlere daha çok dikkat çekmek adına tadım etkinliği de gerçekleştireceklerini bildirdi. Bahar, şöyle devam etti.

“Fuar alanında yaş meyve sebze ürünlerimize yönelik tadım etkinlikleri gerçekleştireceğiz. Böylece Avrupalı ithalatçılara, son tüketicilere yaş meyve sebze ürünlerimizi daha yakından tanıtacağız. Etkinlik kapsamında; taze meyve, taze sebze, portakal suyu, kabak tatlısı, domates çorbası, meyve salatası ikramlarımız olacak. Fuar, Almanya’nın yanı sıra Avrupa genelinde satın alma işlemlerinde son karar verici mercilerinde uğrak noktası olması nedeniyle bölge ihracatımız için oldukça önemli.”
 
ha-ber.com/Fikri Cinokur/Antalya
 
 
Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2019, 20:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner323

banner320

banner321