Antalya İşdünyası seçimleri değerlendirdi

Antalya iş dünyası seçimlerin artık geride kaldığını bundan sonra gündemin ekonomi olması gerektiğini, bu nedenle yapısal reformlara ağırlık verilmesini istediler.

Antalya İşdünyası seçimleri değerlendirdi

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin yaptığı açıklamada, yerel seçim sonuçlarının tüm Türkiye ve Antalya için hayırlı olmasını dileyerek ''Artık seçimler geride kaldı. Önümüzde seçimsiz bir 4 buçuk yılımız var. Bu dönemi ülkemizi ileriye taşıyacak yapısal reform adımlarıyla değerlendirmeliyiz'' dedi.

Türkiye'nin 31 Mart 20019 Mahalli İdareler Genel Seçimleri tamamladığını, seçilen adayları ve sandık başına giderek oy kullanan vatandaşları kutlayan Çetin, şunları kaydetti.

''Seçim sonuçların ülkemiz ve Antalya’mız için hayırlı olmasını diliyorum. Artık seçimler geride kalmıştır. Önümüzde uzun süredir hasretle beklediğimiz seçimsiz bir 4 buçuk yıllık dönem bulunuyor. Bu dönemi, ülkemizi ileriye taşıyacak, uzun vadeyi hedefleyen yapısal reform adımlarıyla değerlendirmeliyiz. Ekonomiyi artık bütüncül bir bakış açısı ile ele alıp gündemimizde en üst sıralara taşımalıyız. Eğitimden adalet sistemine, vergi sisteminden teşvik sistemine kadar tüm yapıyı yeniden ele alabileceğimiz, uzun vadeli adımlarımızı kararlılıkla atabileceğimiz bir süreç önümüzde duruyor. Bu fırsatı iyi değerlendirmeliyiz.''

YENİ BAŞKANLARLA PROJELERİMİZİ GÖRÜŞECEĞİZ

ATSO Başkanı Davut Çetin, ATSO olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yerel yönetimlerle el ele çalışmaya devam edeceklerine dikkat çekti. Çetin, şöyle devam etti.

''Önümüzdeki günlerde Belediye Başkanlarımız ile bir araya gelip projelerine nasıl katkı yapabileceğimizi ve kendilerinden beklentilerimizi konuşacağımız toplantılar yapmayı planlıyoruz. Ülkemizin ve Antalya’mızın çok daha iyi yerlere gelmesi için hepimize görev düşmektedir. Antalya’nın tüm dinamiklerinin de önümüzdeki süreçte bu bilinçle, güç birliği içinde çalışacağına inancım tamdır.''

ANSİAD BAŞKANI AKIN AKINCI

Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği ANSİAD) Başkanı Akın Akıncı da yerel seçimlerin tamamlandığını, bundan sonra Türkiye'de 4,5 yıl boyunca seçimin olmadığı bir döneme girildiğini anımsattı. Akıncı açıklamasında şu görüşlere yer verildi.

''Öncelikle sonuçların ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Demokrasi ve ekonomik kalkınmanın yerelden başladığı gerçeğinden yola çıkarak kentlerimizi yöneten ve yönetmeye talip olan belediye başkanlarımızı da bu açıdan çok önemsiyoruz. Bu bakımdan, seçimlerin ardından odaklanılması gereken ilk konunun ekonomi olması gerektiğini, ekonomide atılacak adımların, yapısal reformların kesintisiz bir şekilde sürdürülmesi bakımından iş dünyamız için büyük önem taşıdığını belirtmek isteriz.''

Türkiye'nin bölgesel ve küresel ekonomideki ilerlemesinin iş dünyası için önem arz ettiğini vurgulayan Akıncı, ''Bu bakımdan istihdam, üretim, yatırım ve ihracat konularında Türk iş dünyası olarak daha çok çalışmak hepimizin en önemli görevidir. Eğitim, dijital dönüşüm ve iş piyasasındaki yapısal reformların hızla devam etmesini temenni ediyor, kalıcı çözümler üreterek yükselen değer Türkiye'yi inşa etmenin ortak ideal ve hedefimiz olduğunu biliyoruz'' dedi.

MATSO BAŞKANI BOZTAŞ

Manavgat Ticaret ve Sanayici Odası MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş da artık ülke olarak ekonomiye odaklanılması gerektiğini bildirdi. Ahmet Boztaş, açıklamasında şu görüşlere yer verdi.

''31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde demokrasiye sahip çıkarak sandığa gidip oyunu kullanan, ülkemizin geleceğine ve demokrasiye sahip çıkan halkımızı tebrik ederim. Seçim sonuçlarının ülkemize milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Artık seçimler geride kaldı ülke olarak bundan sonra ilk gündem maddelerimizden birisi ekonomi olmalı ve ekonomiye odaklanmamız gerekiyor. Manavgat iş dünyası olarak ekonomiye ve istihdam katkı sağlamak amacıyla çalıştık. Hükümetten ekonomiye odaklanıp ekonomimizin büyümesini sağlamalarını talep ediyoruz.''

Seçimleri kazanan adayları da kutlayan Boztaş, ''Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan Muhittin Böcek ve Manavgat Belediye Başkanlığını yeniden kazanan Şükrü Sözen’i, Manavgat Belediyesi meclis üyelerimizi ve 106 mahallede muhtarlığı kazanan muhtarlarımızı tebrik ederek başarılar diliyorum. MATSO olarak ülkemiz ve bölgemiz için vaat edilen projelerin takipçisi olacağız'' dedi.

ha-ber.com/Fikri Cinokur/Antalya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner323

banner320

banner321