ANSİAD ödül töreninde sevinç göz yaşları

Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD) 2018 yılı Başarıl İş İnsanları Ödülünü alan Mehmet Hacıarifoğlu, kendisi için hazırlanan video gösterimi sırasında duygulanarak gözyaşlarına hakim olamadı.

ANSİAD ödül töreninde sevinç göz yaşları
ANSİAD 29. Kuruluş Yıl dönümünde 2018 Yılın Başarılı Medya Ödülü, Yılın Sanatçısı ve Yılın Başarılı İş Adamları Yarışmasında dereceye girenlere ödülleri düzenlenen törenle verildi. Törene CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Muhittin Böcek, Muratpaşa Belediye Başkanı ve adayı Ümit Uysal, AKP'li Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü CHP ve MHP Antalya Milletvekilleri ile iş dünyasından davetliler katıldı.


 
Yılın Başarılı Medya Ödülünü kazanan Demirören Haber Ajansı'ndan (DHA) Mehmet Çınar'a ödülünü ANSİAD Başkanı Sadi Kan ile CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı verdi.
 
Yılın Başarılı Sanatçı Ödülünü ise Mustafa Aydemir'e CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, 2018 Yıl Başarılı İş İnsanı ANSİAD önceki dönem başkanlarından Mehmet Hacıarifoğlu'na ise ödülünü İYİ Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı ile CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek tarafından verildi.


 
Yılın Başarılı İş İnsanı seçilen Hacıarifoğlu, ödül töreni öncesi hayatını anlatan video gösterimi sırasında oturduğu masada duygulanarak gözyaşlarına hakim olamadı.
 
Ödüllerin verilmesinden sonra ANSİAD önceki dönem başkanları tarafından 29. Yıl Yaş Pastası kesildi.
 
ANSİAD BAŞKANI SADİ KAN
 
ANSİAD Başkanı Sadi Kan törende yaptığı konuşmada, ANSİAD'ın kurulu felsefesi ve ilkeleri ile ülke ve bölge ekonomisine yaptığı katkıları anlattı. 2019 yılının ekonomik açıdan sıkıntılı geçeceğini belirten Kan, basın özgürlüğünün de konuşulması gereken çok önemli konulardan biri olduğuna vurgu yaptı.Sadi Kan, şöyle devam etti.
 
''Bir ülkede basının özgürce bütün sorunları dile getirmesi demokrasinin ve doğru yönetimin sigortasıdır. Basın, kollektif zekanın gerçekleştiği, ortaya çıktığı yerdir, bu nedenle basın bütün halkın sesi olmalı, sorunları yazmalı ve kamu yararı için yönetimleri eleştirebilmelidir.''
 
Geçen yıl ekonomide daralma yaşandığını vurgulayan Kan, şunları kaydetti.
 
''2018 yılında ülke olarak bu konulardaki eksiklerimiz ve hatalarımız nedeniyle, ekonomide bir daralma içine girmiş bulunuyoruz. Bu süreç devam edecek ve zorlu bir yıl daha yaşamak durumunda kalacağız. Maalesef hatalarımızı konuşan, öz eleştiri yapan, ders çıkaran bir toplum değiliz. Türkiye tarihinde ekonomide en geç 10 yılda bir ekonomik kriz yaşama gibi bir geleneğimiz adeta oluşmuştur. Şu anda da reel sektör bir taraftan durgunluk, diğer taraftan da artan maliyetlerle boğuşmaktadır. Biz ülke olarak, bu ekonomik krizi de atlatırız, ülkemizin geleceğine güveniyoruz. Çünkü Türkiye genç nüfusa ve halen doymamış bir pazara sahiptir. Dolayısıyla büyüme potansiyeli yüksek ülkelerden birisiyiz. Antalya turizminin yükselişi de bizi ümitlendirmektedir. Fakat sadece iyimser olmak, olumlu mesajlar vermek yetmiyor. Dünyamız, yapay zekalı robotlar çağında iken ekonomideki her yavaşlama, eğitim sistemimizdeki her eksiklik gelecek nesillerin yıllarca geride kalmasına neden olabilecektir.''


 
Başkan Sadi Kan, konuşması sırasında salonda uğultu olunca, ''Beni dinlemeyecekseniz, kürsüden konuşmamı tamamlamadan iniyorum'' diye uyarıda bulundu.

ha-ber.com/Fikri Cinokur/Ankara
Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2019, 15:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321