banner216
Öne Çıkanlar Türkiye FETÖ ABD PKK Almanya DİTİB

KYB'den PKK'ya kınama

KYB, Kerkük-Yumurtalık petrol boru hattına saldıran terör örgütü PKK'yı kınadı.

banner197
KYB'den PKK'ya kınama

 
KYB'den PKK'ya kınama

KYB, Kerkük-Yumurtalık petrol boru hattına saldıran terör örgütü PKK'yı kınadı.

Eski Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin liderliğindeki Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB), Kerkük-Yumurtalık petrol boru hattına saldıran terör örgütü PKK'yı kınadığını duyurdu.

KYB Politbüro Sözcüsü İmad Ahmet tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Boru hattının patlatılmasını kınıyoruz. Bu doğru bir eylem değildir. Halkın rızkına ve ekonominin kaynağına yönelik saldırılar tekrarlanmamalıdır" ifadeleri kullanıldı.

Tüm tarafların halkın çıkarlarını öncelemesi istenen açıklamada, "Halkın rızkı, taraflar arasındaki rekabetin bir parçası olamaz. Vatandaşların menfaati herkes tarafından dikkate alınmalıdır" denildi.

Bu arada bölgenin dördüncü büyük partisi İslami Birlik Partisi (Yekgirtu) Genel Başkan Yardımcısı Muhammet Ahmet de yaptığı açıklamada, boru hattına yapılan saldırı nedeniyle PKK'yı kınadıklarını belirterek, "Bu gelişmelerden ciddi endişe duyuyoruz. Çünkü bu saldırı Kürdistan bölgesinin ekonomisine ciddi zararlar veriyor. Ekonomiz kriz içindeyiz, PKK'nın bu eylemleri kabul edilemez" dedi.

ha-ber.combanner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner301

banner272

banner276

banner274

banner275

banner302

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir