Öne Çıkanlar Suriye ABD Berlin PKK FETÖ NATO

Kanada’da İslam karşıtı gösteride 44 kişi gözaltına alındı

Kanada’da İslam karşıtı gösteride 44 kişi gözaltına alındı

Kanada’da İslam karşıtı gösteride 44 kişi gözaltına alındı

Kanada’nın Quebec City kentinde İslam karşıtı, aşırı sağcı La Meute ve Storm Alliance gruplarının düzenlediği gösteriye müdahale eden polis, 44 kişiyi gözaltına aldı.

Kanada’nın Quebec City kentinde İslam karşıtı La Meute ve Storm Allianceisimli aşırı sağcı grupların düzenledikleri gösteriye müdahale eden polis, 44 kişiyi gözaltına aldı.

Quebec City Polis Sözcüsü Andre Turcotte, yaptığı açıklamada, aşırı sağcı La Meute ve Storm Alliance gruplarına mensup yaklaşık bin kişilik topluluğa, Quebec Liberal Partisinin toplantısının yapıldığı kongre merkezine yürüyüşe geçmeleri üzerine müdahale edildiğini söyledi.

İslam ve göçmen karşıtlığı ile bilinen grup üyelerinin, kongre merkezinin dışında önlem alan polis memurlarına kartopu atmaya başlaması üzerine göstericilere karşı göz yaşartıcı gaz kullanıldı.

Turcotte, protestocularla gösteriden önce planlamalarına yardımcı olmak için yoğun şekilde konuştuklarını ancak grup üyelerinin iletişimi reddettiğini söyledi.

"Grup üyeleri kendilerini milis olarak nitelendiriyor"

Grubun gösteri için kendi güvenliğini organize ettiğini anlatan Turcotte, kamuflajlı kurşun geçirmez yelek giyen göstericilerden bir kısmının ellerinde copları olduğunu da ifade etti. Grubun bu üyelerinin kendilerini milis olarak nitelendirdiklerini kaydeden Turcotte, önce 21 kişinin, ardından da 23 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Turcotte, "Göstericilerin üzerinde silahlar, teleskopik çubuklar, sapanlar, şu an için bilinmeyen bir sıvı içeren şişeler bulundu. Gösteriler maddi hasarsız sona erdi." dedi.

ha-ber.com

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol