banner216
Öne Çıkanlar Istanbul ABD Türkiye Almanya AYM Afrika

İtalyan mafyasına karşı uluslararası operasyon

İtalya'nın güneyindeki Calabria bölgesi merkezli "Ndrangheta" adlı mafya grubu ve dış bağlantılarına karşı birçok ülkede düzenlenen operasyonlarda 90 kişi yakalandı.

banner197
İtalyan mafyasına karşı uluslararası operasyon
İtalya'nın güneyindeki Calabria bölgesi merkezli "Ndrangheta" adlı mafya grubuna karşı İtalya, Belçika, Hollanda, Almanya ve bazı Güney Amerika ülkelerinde düzenlenen operasyonlarda 90 kişinin yakalandığı açıklandı.
 
İtalya Ulusal Mafya ve Terörizmle Mücadele Müdürlüğünün koordinasyonunda güvenlik güçleri tarafından yapılan operasyonlarda, başta uyuşturucu trafiği olmak üzere çeşitli suçlardan 90 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.
 
İtalya Ulusal Mafya ile Mücadele Savcısı Federico Cafiero De Raho ve Reggio Calabria Savcısı Giovanni Bombardieri, Roma'da düzenledikleri basın toplantısında, Ndrangheta'nın kokain tipi uyuşturucu trafiğinde Avrupa ile başta Kolombiya olmak üzere Güney Amerika arasındaki bağlantılarının ortaya çıkarıldığını duyurdu.

İlk defa farklı ülkelerin savcılarının ve güvenlik birimlerinin katılımıyla "gerçek ve tam bir Avrupa takımı" oluşturulduğunu vurgulayan İtalyan savcılar, uzun yıllar süren soruşturmalar sonunda operasyonların eş zamanlı düzenlendiğini belirtti.

Uyuşturucu trafiği dışında kara para aklama, hayali ticaret, gasp, haraç, silahlı saldırı gibi suçları da kapsayan faaliyetlerde bulunan Ndrangheta'nın bazı önemli isimlerinin de operasyon sırasında yakalandıkları ifade edildi.
 
İtalya'nın Sicilya Adası'nın Palermo kentinde faaliyet gösteren "Cosa Nostra" adlı ünlü mafya grubuna karşı da dün büyük bir operasyon yapılmış ve 46 kişi gözaltına alınmıştı. Yıllar sonra toplanan ve Cosa Nostra'yı yeniden yapılandırmayı amaçladıkları belirtilen mafya babalarının yakalandığı operasyonda gözaltına alınanlar arasında 29 Mayıs'ta Cosa Nostra'nın yeni lideri seçilen 80 yaşındaki Settimino Mineo da bulunuyordu.

ha-ber.com
banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner301

banner272

banner276

banner274

banner275

banner302

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir